streda - 24. apríla, 2024
, Výstava najkvalitnejších knižných ilustrácií Ilustrátorský Olymp

Výstava najkvalitnejších knižných ilustrácií Ilustrátorský Olymp

Kysucká galéria v Oščadnici pripravila pre svojich návštevníkov v spolupráci s BIBIANOU, medzinárodným domom umenia pre deti výstavu najkvalitnejších knižných ilustrácií – Ilustrátorský Olymp, ktorá sa uskutoční od 23. februára do 20. marca v priestoroch kaštieľa v Oščadnici.

Výstava predstavuje diela nositeľov najvyšších ocenení Bienále ilustrácií Bratislava (Grand Prix BIB a Zlaté jablko BIB) v päťdesiatročnej retrospektíve tohto medzinárodného podujatia. Diváci majú možnosť spoznať kolekciu takmer 150 bohato ilustrovaných kníh pre deti a mládež z 36 krajín sveta, ktoré pochádzajú z fondov Knižnice BIBIANY v Bratislave.

Knižnú zbierku sprevádza súbor knižných ilustrácií, za ktoré ich autori získali prestížne ocenenie Grand Prix. Bezprostredná blízkosť ilustrácií a vydaných knižných titulov umožňuje návštevníkovi komplexné vnímanie knižnej lustrácie ako svojbytného umeleckého diela a zároveň ako nerozlučnej súčasti detskej knihy. Ide o unikátnu putovnú výstavu, ktorá v uvedenom rozsahu ešte nikdy nebola sprístupnená takému širokému publiku – navštívi postupne vyše 26 knižníc, galérií a iných kultúrnych inštitúcií na Slovensku a v blízkom zahraničí.

Súčasťou výstavy je aj Animačný expres BAB, výberová kolekcia ocenených filmov slovenských tvorcov z festivalov Bienále animácie Bratislava, ktorý sa od svojich začiatkov v roku 1985 formoval ako sprievodné podujatie Bienále ilustrácií Bratislava.

, Výstava najkvalitnejších knižných ilustrácií Ilustrátorský Olymp

Autor: Dagmar Matiašková Ferencová
Foto: Kysucká galéria v Oščadnici

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *