štvrtok - 20. júna, 2024
, Výstava s názvom Krajina Turca v nových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska

Výstava s názvom Krajina Turca v nových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska

Turčianske kultúrne stredisko (TKS) v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) v spolupráci so Štúdiom turčianskych neprofesionálnych výtvarníkov pripravili pre verejnosť ďalšiu výstavu. Tentoraz pod názvom Krajina Turca.

V klubových priestoroch strediska ponúkajú návštevníkom zdanlivo obyčajné, ale aj nevšedné a predovšetkým inšpiratívne pohľady na viaceré zákutia malebnej Turčianskej záhradky, na jej krajinu aj sídla a ľudí žijúcich v nej. Mimoriadnosť výstavy podčiarkuje skutočnosť, že ide o vôbec prvú výstavu v novozrekonštruovanej budove strediska na Divadelnej ulici 656/3 v Martine. Výstavu otvorili slávnostnou vernisážou vo štvrtok 26. februára popoludní. Saxofonista Juraj Glonek a recitátorka Baďa Benčíková svojím vystúpením prispeli k príjemnej, tvorivosťou a umením naplnenej atmosfére.

Ako vo svojom príhovore povedala riaditeľka TKS Mgr. Nataša Petrová: „Je viac ako symbolické a zaslúžené, že prvé podujatie, pripravené v nových priestoroch je práve výstava prác členov Štúdia turčianskych neprofesionálnych výtvarníkov, ktoré pôsobí pri Turčianskom kultúrnom stredisku už od roku 1980.  Teší nás, že za tie roky už majú  naši výtvarníci, rezbári a sochári za sebou veľa úspešných výstav, ktoré sa stretávajú s pozitívnym ohlasom nielen laickej ale aj odbornej verejnosti“. Veľa tvorivých síl zaželala prítomným riaditeľka odboru kultúry a cestovného ruchu ŽSK Mgr. Zuzana Kmeťová, ktorá výstavu slávnostne otvorila.

Pokochať sa pohľadom na Krajinu Turca môžete do 13. marca 2015 v klubových priestoroch nového sídla Turčianskeho kultúrneho strediska na Divadelnej ulici 656/3 v Martine. Vždy počas pracovných dní v čase od 9. do 15. hodiny.

Zdroj: TKS

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *