sobota - 18. mája, 2024
, Výstava sviečok v Kysuckom múzeu v Čadci

Výstava sviečok v Kysuckom múzeu v Čadci

Kysucké múzeum v Čadci pripravilo v predvianočnom období výstavu sviečok súkromnej zberateľky pani Anny Kvašňovskej z Olešnej. Výstava je obohatená panelmi “Zvyky a tradície od Kataríny do Troch kráľov“ z výskumu PhDr. Alojza Kontrika – etnografa Kysuckého múzea v Čadci. Výstava, ktorá nesie názov „Sviečka – posolstvo svetla“, potrvá do 31. januára 2016 vo výstavných priestoroch Kysuckého múzea v Čadci.

Počas výstavy Kysucké múzeum v Čadci pripravilo pre žiakov základných a stredných škôl tvorivé dielne – výroba sviečok z včelieho vosku a pečenie vianočných oblátok. Ukážky budú počas výstavy prebiehať každý utorok a štvrtok do 17. decembra 2015, a to od 8.30 do 13.00 hod. Zároveň pre širokú verejnosť múzeum pripravilo predajnú výstavu vianočných perníkov a rôznych vianočných dekorácií od ľudových výrobcov z Kysúc.

Kysucké múzeum v Čadci sa teší na Vašu návštevu a dúfa, že aj u nich nájdete malý vianočný darček, ktorý poteší Vašich najbližších.

, Výstava sviečok v Kysuckom múzeu v Čadci

Autor: Darina Hnidková/kultúrna manažérka múzea
Foto: Kysucké múzeum v Čadci

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *