pondelok - 22. júla, 2024
, Výtvarné spektrum súťažných prác z celého Turca

Výtvarné spektrum súťažných prác z celého Turca

Turčianske kultúrne stredisko Vás pozýva na vernisáž výstavy súťažných prác Výtvarné spektrum 2016, ktorá sa uskutoční 17. marca o 16.00 hod. v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. Tento rok ide už o 53. ročník celoštátnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby.  Výstava bude trvať od 18. marca do 4. apríla. 

Poslaním regionálnej súťaže Výtvarné spektrum 2016 je aktivizovať a podporovať neprofesionálnu výtvarnú tvorbu v celej jej žánrovej rozmanitosti, objavovať a podporovať mladé talenty z radov mládeže i dospelých, poskytovať priestor pre prezentáciu a konfrontáciu výsledkov tejto tvorby na regionálnej, krajskej i celoštátnej úrovni, a tým pomáhať kultúrnemu rozvoju všetkých vrstiev obyvateľstva i kultivovaniu ich životného štýlu s umožnením vzájomnej konfrontácie výtvarných prác ocenených v regionálnych súťažiach v rámci Slovenska. Je založená na dobrovoľnej činnosti jednotlivcov i členov klubov či spolkov amatérskych výtvarníkov a napomáha rozvíjať ich talent v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby a oceňovať ich výtvarné aktivity.

, Výtvarné spektrum súťažných prác z celého Turca

Zdroj: facebook.com/Turčianske kultúrne stredisko
Foto: oficiálny plagát

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *