piatok - 31. marca, 2023
, Vytvorte si domácu kanceláriu: Šikovné trio tipov, ktoré sa vám hodia

Vytvorte si domácu kanceláriu: Šikovné trio tipov, ktoré sa vám hodia

Práca z domu je dnes pre mnohých z nás jediným spôsobom, ako si svoje aktuálne zamestnanie udržať. S produktivitou to už však doma nemusí byť až tak ružové. Rovnako jednoduché nie je ani zariadenie domácej kancelárie tak, aby si celý zvyšok interiéru zachoval všetky svoje pôvodné funkcie a dizajn.

Zistili sme pre vás preto, ako si zariadiť pracovisko vo vašom byte tak, aby bolo ideálne a vhodné pre celú rodinu, rovnako aj vašu produktivitu.

Základom je správne miesto na prácu

Napriek tomu, že má váš dom teplú posteľ s kobercami a vankúšmi, týmto „pokušeniam“ sa radšej vyhnite. Ak je to možné, pokúste sa oddeliť pracovný priestor od obytného – pomôže vám to byť organizovanejší a nepodľahnúť pokušeniam. Týmto spôsobom navyše nebudete mať pocit, že ste neustále v práci.

Pracovnú plochu umiestnite bližšie k oknu, aby tu bolo počas dňa dostatok denného svetla. Ak je to možné, vyčleňte si na prácu samostatnú miestnosť alebo izolovanú lodžiu, v ktorej budú na oknách moderné vertikálne žalúzie.

Zvoľte si pohodlný nábytok

Pri výbere pracovnej plochy sa zamerajte na rozmery: pre dospelých je vhodný stôl s výškou asi 80 cm, dĺžkou najmenej 70 cm a šírkou 35 až 60 cm.

Ideálna kancelárska stolička by sa mala otáčať a zdvíhať, aby ste si mohli prispôsobiť svoju výšku podľa svojej výšky. Stolička by mala mať operadlo s výškou 30 cm a podrúčky s dĺžkou najmenej 25 cm a šírkou 50–70 cm. Ak je to možné, mal by sa na nej dať nastaviť aj uhol operadla a sedadla, ako aj výška podrúčok.

Ak nie je možné nastaviť výšku kresla a nedosiahnete na podlahu, nainštalujte si špeciálnu opierku pre nohy – pomôže vám to znížiť zaťaženie chrbtice.

Skontrolujte dostupnosť siete

Dobrým riešením je umiestniť stôl vedľa elektrických zásuviek, aby ste mohli vždy nabiť všetky pomôcky alebo zapnúť lampu. Nezúfajte však, ak v okolí nie sú – vždy môžete na to využiť rôzne doplnky a pomôcky.

V súvislosti s dostupnosťou siete, dbajte aj na dostatočné množstvo úložného priestoru. Aj keď zvyčajne nie sú viditeľné, jeho ovládanie vám zjednodušia špeciálne výsuvy pre zásuvky.

Dbajte zároveň aj na správnu stravu, odpočinok a pravidelný príjem tekutín. Určite bude pre vás potom práca z domu oveľa príjemnejšia a s očakávanými výsledkami.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

alergie, Trávite v interiéri veľa času? Poradíme vám, ako znížiť  príznaky alergie na prach

Trávite v interiéri veľa času? Poradíme vám, ako znížiť  príznaky alergie na prach

Alergia na prach je jednou z veľmi nepríjemných chorôb, ktorá postihuje väčšinu ľudí, a pritom …