nedeľa - 14. júla, 2024
, Využite voľný čas na obhliadku a dajte svoj domov konečne do poriadku

Využite voľný čas na obhliadku a dajte svoj domov konečne do poriadku

Postupné uvoľňovanie niektorých obmedzení neznamená, že sa zo dňa na deň všetko vráti do normálu. Vydržať niekoľko dní s dôležitými opatreniami bude zrejme ešte nutné. Skrátiť si ale čakanie na lepšie zajtrajšky môžete tak, že využijete voľný čas na rekonštrukciu, renováciu alebo opravu niektorých častí domu či bytu.

Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré by vám v tom mohli pomôcť.

Inštalujte vonkajšie žalúzie

Vyzerajú nielen krásne, ale majú aj niekoľko výhod, ktoré iste oceníte v každom ročnom období. Začnite tým, že si premeriate všetky okná a vyberiete vhodného dodávateľa.

Hlavnou výhodou inteligentných vonkajších žalúzií je to, že k odrazom svetelných a tepelných tokov dochádza ešte pred vstupom do miestnosti. Tento spôsob vytvárania mikroklímy je optimálnejší v porovnaní s vnútornými žalúziami, pretože umožňuje znížiť náklady na klimatizáciu.

Osoba je po ich inštalácii tiež v kontakte s prostredím, čo je čisto psychologicky nevyhnutné. Zároveň však obyvatelia interiéru nezažívajú dráždivé faktory spojené s negatívnymi účinkami priameho slnečného žiarenia.

Vytvorí sa tým priaznivé svetelné prostredie pre pracovníkov aj bytové priestory. Pri správnom výbere tiež dodávajú vonkajšie žalúzie vášmu obydliu eleganciu a kompaktnosť. Takže skvelá voľba hneď z niekoľkých dôvodov.

Presvedčte sa o výhodách travertínu

Pre svoje vlastnosti je ideálny do náročných podmienok. Svoje miesto si však nájde aj v exteriéri. Originálny travertín v podobe obkladu vonkajšej fasády bude s vonkajšími žalúziami dokonale ladiť a tvoriť jeden harmonický celok.

Medzi výhody travertínu patrí predovšetkým jeho vysoký stupeň šetrnosti k životnému prostrediu. Jeho zloženie je úplne bez akýchkoľvek látok, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre ľudské zdravie. Preto je použitie travertínu na dekoráciu akýchkoľvek, vrátane obytných priestorov, úplne bezpečné.

Druhou významnou výhodou tohto prírodného kameňa sú jeho nízke náklady. Dá sa dokonca nazvať lacným – a to napriek skutočnosti, že travertín navonok vyzerá celkom vznešene a reprezentatívne.

Jeho teplé farby a odtiene, čo najbližšie k prírodným, môžu vytvoriť atmosféru pohodlia a harmónie v každej miestnosti. Travertín je odolný proti opotrebeniu, preto sa často používa na dekoráciu miestností s vysokou „premávkou“. Rovnako dobre vám však poslúži aj na záhrade a v okolí domu.

Nezabudnite na pravidelné natieranie striech

Ak má byť celkový dojem z vášho domu dokonalý, nesmiete zabudnúť skontrolovať aj stav strechy. Pravidelná údržba navyše zvyšuje jej odolnosť a životnosť. Ak si však na jej údržbu netrúfnete, požiadajte o pomoc odborníkov na profesionálne a rýchle natieranie striech.

Využite svoj voľný čas na obhliadku a dajte všetky veci do poriadku. Odmenou pre vás bude komfort, ktorý si môžete vďaka jednotlivým opatreniam potom naplno užívať všetci spolu.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …