streda - 27. októbra, 2021
, Yoko Ono spieva Imagine Johna Lennona. Skladba vyvolala aj mnohé rozpaky
Foto: wikipedia

Yoko Ono spieva Imagine Johna Lennona. Skladba vyvolala aj mnohé rozpaky

Japonská umelkyňa Yoko Ono prespievala kultovú skladbu Imagine, ktorú pôvodne nahral jej zosnulý manžel John Lennon. Prerábku zverejnila pri príležitosti jeho nedožitých 78. narodenín, ktoré by mal 9. októbra.

Minimalistické vyznenie Imagine bude súčasťou albumu s 13 upravenými verziami jej skladieb z rokov 1970 – 2009.  „Pri nahrávaní Imagine som bola veľmi nervózna, lebo ju pozná každý a môžu ma kritizovať. Mala som však pocit, že bolo dôležitú nahrať ju a moja nervozita šla bokom. S Johnom sme toho spoločne veľa vytvorili a bol by šťastný, že som to spravila,“ dodala 85-ročná umelkyňa.

Niektorí hudobní fanúšikovia však Yoko Ono kritizujú za priživovanie sa na Lennonovej sláve a jej prejav nepovažujú za spev. Ďalší, naopak, vnímajú túto skladbu ako precítenú poctu nebohému manželovi, pričom cítiť z nej bolesť a smútok.

View this post on Instagram

Working girl

A post shared by Yoko Ono (@yokoonoofficial) on

Zdroj: nme.com, instagram

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Skupina Nocadeň predstavuje nový čierno-biely videoklip k piesni Labyrint

Skupina Nocadeň predstavuje nový čierno-biely videoklip k piesni Labyrint

Slovenská kapela Nocadeň predstavuje v poradí siedmy singel s názvom Labyrint z ich úspešného albumu Auróra (2019). Bratia Rasťo a Robo Kopinovci k nemu natočili čierno-biely …