nedeľa - 16. júna, 2024
, Z Martina do Vrútok na bicykli po novej cyklotrase
Foto: Mesto Martin

Z Martina do Vrútok na bicykli po novej cyklotrase

Dlhoočakávaná cyklotrasa do Vrútok je realitou. Primátor mesta Martin Ján Danko v utorok 18. mája slávnostne otvoril takmer 3 kilometre novovybudovanej cyklotrasy, ktorá uľahčí spojenie medzi dvomi turčianskymi mestami.

Cyklistika je v Martine jedným z najobľúbenejších športov. Martinčania bicyklujú radi, čo dokazujú aj víťazstvami v celoslovenských súťažiach, či ich účasťou na cyklopodujatiach mesta. „Je pre nás záväzkom prispievať k zlepšovaniu kvality života obyvateľov nášho mesta, a preto nepochybujem, že cyklotrasa je dobrou investíciou. Ako lekára ma obzvlášť teší, že Martinčania športujú a trávia svoj čas aktívne. Tento mesiac je dôkazom, že šport v Martine vždy podporíme –  otvorili sme Atletický areál pre verejnosť, dnešný deň patrí cyklistike a už o pár dní nás čaká aj otvorenie tréningovej hokejovej haly, povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

Martinskú časť cyklotrasy realizovala spoločnosť Doprastav, a. s. v úseku od Pltníkov po pravej strane nábrežia rieky Turiec popod cestu I/18 až po koniec gaštanovej aleje a ku križovaniu s cestou III/018242  s pokračovaním cez novú lávku na ľavý breh Turca, kde sa plynule napája na vrútockú časť, ktorá končí na križovatke Matušovičovského a Čachovského radu. Obojsmerná cyklotrasa v dlžke 2,79 km spĺňa najmodernejšie štandardy čo sa týka povrchu, označenia i osvetlenia. Povrchovo je upravená asfaltobetónom. Pozdĺž trasy je umiestnených päť cyklistických odpočívadiel s drobným mobiliárom.  Z pohľadu prírody bol rešpektovaný čo najminimálnejší zásah do zelene a životného prostredia. V mene spoločnosti Doprastav a.s., by sme chceli všetkým užívateľom cyklotrasy pri rieke Turiec v meste Martin popriať veľa šťastných kilometrov a príjemne strávené chvíle oddychu v krásnom prostredí,“ zhodnotil riaditeľ Závodu Žilina spoločnosti Doprastav, a. s. Martin Beniač. Výstavba cyklotrasy stála 1,8 milióna eur, pričom investícia mesta bola v objeme približne 14 % z investície. Cyklotrasa bude v budúcnosti plynule nadväzovať na cykloprepojenie Žilina – Vrútky – Martin.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Ivan Bella, Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Objaviteľ siedmych nových dinosaurov Martin Kundrát a prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella budú 25. mája …