nedeľa - 25. februára, 2024
, Z Martina do Vrútok na bicykli po novej cyklotrase
Foto: Mesto Martin

Z Martina do Vrútok na bicykli po novej cyklotrase

Dlhoočakávaná cyklotrasa do Vrútok je realitou. Primátor mesta Martin Ján Danko v utorok 18. mája slávnostne otvoril takmer 3 kilometre novovybudovanej cyklotrasy, ktorá uľahčí spojenie medzi dvomi turčianskymi mestami.

Cyklistika je v Martine jedným z najobľúbenejších športov. Martinčania bicyklujú radi, čo dokazujú aj víťazstvami v celoslovenských súťažiach, či ich účasťou na cyklopodujatiach mesta. „Je pre nás záväzkom prispievať k zlepšovaniu kvality života obyvateľov nášho mesta, a preto nepochybujem, že cyklotrasa je dobrou investíciou. Ako lekára ma obzvlášť teší, že Martinčania športujú a trávia svoj čas aktívne. Tento mesiac je dôkazom, že šport v Martine vždy podporíme –  otvorili sme Atletický areál pre verejnosť, dnešný deň patrí cyklistike a už o pár dní nás čaká aj otvorenie tréningovej hokejovej haly, povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

Martinskú časť cyklotrasy realizovala spoločnosť Doprastav, a. s. v úseku od Pltníkov po pravej strane nábrežia rieky Turiec popod cestu I/18 až po koniec gaštanovej aleje a ku križovaniu s cestou III/018242  s pokračovaním cez novú lávku na ľavý breh Turca, kde sa plynule napája na vrútockú časť, ktorá končí na križovatke Matušovičovského a Čachovského radu. Obojsmerná cyklotrasa v dlžke 2,79 km spĺňa najmodernejšie štandardy čo sa týka povrchu, označenia i osvetlenia. Povrchovo je upravená asfaltobetónom. Pozdĺž trasy je umiestnených päť cyklistických odpočívadiel s drobným mobiliárom.  Z pohľadu prírody bol rešpektovaný čo najminimálnejší zásah do zelene a životného prostredia. V mene spoločnosti Doprastav a.s., by sme chceli všetkým užívateľom cyklotrasy pri rieke Turiec v meste Martin popriať veľa šťastných kilometrov a príjemne strávené chvíle oddychu v krásnom prostredí,“ zhodnotil riaditeľ Závodu Žilina spoločnosti Doprastav, a. s. Martin Beniač. Výstavba cyklotrasy stála 1,8 milióna eur, pričom investícia mesta bola v objeme približne 14 % z investície. Cyklotrasa bude v budúcnosti plynule nadväzovať na cykloprepojenie Žilina – Vrútky – Martin.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …