pondelok - 20. mája, 2024
, ZA: Bicyklom do práce? Prečo nie? Štartuje piaty ročník úspešnej kampane
V Budatíne začína aj jedna z vyhľadávaných cyklotrás Žilinskej župy - BikeKIA

ZA: Bicyklom do práce? Prečo nie? Štartuje piaty ročník úspešnej kampane

Po úspešnom priebehu posledných štyroch ročníkov celoslovenskej kampane „Do práce na bicykli“ sa jej autori rozhodli pokračovať aj v tomto roku. Projekt, ktorý chráni životné prostredie znižovaním emisií, podporuje zdravý životný štýl a udržateľnú mobilitu v mestách, sa opäť vráti do ulíc Žiliny.

Kampaň má novinky

Súťaž štartuje 1. mája 2018 a bude prebiehať počas celého mesiaca, kedy budú súťažiaci dochádzať do práce na bicykli a svoje údaje o jazdách budú priebežne evidovať do systému. Po skončení sa údaje vyhodnotia a najlepší súťažiaci získajú ocenenia. Kampaň je v tomto roku rozšírená o viaceré inovácie.

Najzaujímavejšou z nich je nový spôsob zaznamenávania jázd v podobe mobilnej aplikácie. Záujemcovia, ktorí sa chcú do súťaže chcú zapojiť, musia vytvoriť dvoj až štvorčlenné tímy z rovnakej organizácie sídliacej na území mesta Žilina, pričom počet tímov nie je obmedzený.Zapojiť sa môžu aj družstvá študentov, ktorí budú na bicykli dochádzať do svojich škôl. Podmienkou je však vek minimálne 15 rokov.Registrácia tímov prebieha od začiatku marca do 5. mája 2018.

Má motivovať zamestnávateľov

Tohtoročná, v poradí piata celonárodná akcia s mottom „Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ bude propagovať výhody, ktoré so sebou prináša cestovanie do práce na bicykli. Má motivovať zamestnávateľov, aby vytvárali podmienky na svojich pracoviskách pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a zároveň by ich mala motivovať, aby namiesto motorového vozidla použili na dochádzanie do práce bicykel.

Vyhlasovateľom súťaže je národný cyklokoordinátor, organizačným a odborným garantom súťaže je Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. V minulom ročníku sa do nej prihlásilo viac ako osem tisíc cyklonadšencov zo 74 slovenských miest. Lokálnym koordinátorom súťaže za mesto Žilina je Ľuboš Slebodník, vedúci oddelenia mobility, e-mail: lubos.slebodnik@zilina.sk. Viac informácií o pravidlách a priebehu súťaže nájdete na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Barbora Zigová, hovorkyňa Zigová

, ZA: Bicyklom do práce? Prečo nie? Štartuje piaty ročník úspešnej kampane

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *