nedeľa - 14. júla, 2024
, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú ulicu za 450-tisíc eur a Horný val v historickom centre za 300-tisíc eur.

„Mariánske námestie prejde kompletnou úpravou. V rámci obnovy sa počíta s rekonštrukciou fontány, oplotenia a lavičiek, povedal primátor Igor Choma. Mesto chce tento rok pokračovať aj v rekonštrukcii verejného osvetlenia v hodnote sedem miliónov eur, plánuje revitalizovať park v závodí a vybudovať park v Brodne, a tiež modernizovať kultúrne domy a zastávky MHD. „Ďalším z plánov je vybudovať športový areál – Areál športu Dubeň. Architektonická súťaž je v súčasnosti ukončená a pripravuje sa návrh na spracovanie urbanistickej štúdie. Momentálne sa rokuje s víťazmi štúdie. Po ukončení týchto rokovaní budú jasné ceny a termíny,“ dodal Choma.

Žilinská radnica chce tento rok vypracovať nový územný plán mesta a tiež územný plán zóny Bulvár. Do konca marca by už mala byť hotová aj urbanistická a architektonická štúdia rekonštrukcie Námestia Andreja Hlinku a sadu SNP. Mesto v súčasnosti obstaráva zhotoviteľov nadstavieb a rekonštrukcií materských škôl Trnavská, Čajakova a Suvorovova a základnej školy na Školskej 49 v celkovej hodnote 2,8 milióna eur.

Z eurofondov plánuje radnica tento rok zatepliť budovy, vymeniť okná a osvetlenie v materských školách Andreja Kmeťa a Petzvalova za viac ako 852-tisíc eur. „Koncom roka sme podpísali zmluvu s ministerstvom pôdohospodárstva na cyklotrasu, ktorá spojí sídliská Vlčince a Solinky v celkovej hodnote 262 685 eur,“ dodal Choma.

Zdroj: SITA

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *