utorok - 23. júla, 2024
, ZA: Mestskí policajti si posvietia na vozidlá parkujúce na tráve

ZA: Mestskí policajti si posvietia na vozidlá parkujúce na tráve

Mestská polícia v Žiline sa aktuálne zameriava na vodičov áut, ktorí parkujú svoje vozidlá na zeleni. Porušujú tým zákon a hrozia im sankcie.

„Tak ako každé veľké mesto, aj Žilina zápasí s nedostatkom parkovacích miest. Snažíme sa nájsť vhodné riešenia, ale žiaľ v minulosti bol tento problém dlhodobo zanedbaný a nárast počtu parkujúcich je dnes enormný,“ povedal primátor Žiliny Igor Choma. Doplnil, že aj v aktuálnej úprave rozpočtu vyčlenili mestskí poslanci viac ako 40 tisíc eur na výstavbu parkovacích plôch.

Mesto eviduje množstvo sťažností od obyvateľov sídlisk, ktorým prekáža, že autá parkujú vo vnútroblokoch na trávnikoch a miestach, ktoré nie sú na parkovanie určené. „Je prirodzené, že každý obyvateľ chce zaparkovať vozidlo pri svojom paneláku, nie je však možné, aby tým ničil verejnú zeleň a blokoval chodníky,“ dodal primátor. Mestská polícia preto organizuje preventívnu akciu, v ktorej sa zameriava na tento problém. „Vodiči takýmtokonaním porušujú zákon o cestnej premávke a všeobecne záväzné nariadenie mesta o ochrane zelene. Ani nedostatok parkovacích miest ich neoprávňuje porušovať tieto predpisy,“ upozornil náčelník Mestskej polície v Žiline Milan Šamaj a doplnil, že šoférom hrozí bloková pokuta do 50 eur.

Podľa jeho slov sa mestskí policajti stretávajú aj so sťažnosťami na vodičov, ktorí si skracujú cestu prechodom po tráve vo vnútroblokoch. „Najviac podnetov máme z Lichardovej ulice, kde takéto skratky využívajú najmä šoféri pri základnej škole,“ ozrejmil náčelník polície.

Vozidlá prejazdom po chodníkoch ničia asfalt, poškodzujú obrubníky, spôsobujú výtlky a v neposlednom rade znepríjemňujú chôdzu peším. V mnohých prípadoch nepomáhajú ani zábrany a regulačné stĺpiky.

Barbora Zigová, hovorkyňa mesta Žilina

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *