pondelok - 27. mája, 2024
, Za uplynulý týždeň zaevidovala polícia na cestách v Žilinskom kraji 46 podnapitých vodičov

Za uplynulý týždeň zaevidovala polícia na cestách v Žilinskom kraji 46 podnapitých vodičov

V 11. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách až 46 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 8 nafúkali nad 1 promile, u 12 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile a jeden z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietol podrobiť. Štyria vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, až u 21 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

V sobotu 18. marca krátko popoludní zastavila policajná hliadka v obci Lietavská Svinná vodiča vozidla Opel Corsa. Pri kontrole sa 51 ročný vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 0,75 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,56 promile.

V sobotu v skorých ranných hodinách zastavila policajná hliadka  v Likavke vodiča motocykla Dirtbike bez evidenčného čísla, ktorý jazdil bez prepísaného osvetlenia. 23 ročný motocyklista sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 0,65 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,35 promile.

Obidvaja vodiči sú obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

zdroj: Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ v Žiline

Ilustračné foto: heraldnet.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *