streda - 28. februára, 2024
, Zabudnite na problémy a dajte sa do poriadku vďaka účinkom chlorelly
foto: detoxikacnakura.sk

Zabudnite na problémy a dajte sa do poriadku vďaka účinkom chlorelly

Zdravé potraviny sú nielen módnym trendom, ale aj reálnym doplnkom ľudí, ktorým záleží na ich dlhodobo dobrom zdraví. O to viac v situácii, v ktorej sa aktuálne nachádzame a kedy je naša budúcnosť neistá. Dobrou správou ale je, že pre výber týchto potravín nemusíte mať veľkú záhradu na ich pestovanie. Stačí, ak viete, kde je dobrý zdroj pre ich zakúpenie.

Veľmi vzácnym výživovým doplnkom v ponuke najlepších dodávateľov je napríklad chlorella, ktorá sa o zlepšenie vášho zdravia postará. V našom článku si povieme, ako?!

Aký je prínos chlorelly?

Chlorella patrí medzi desať najvýživnejších potravín na našej planéte. Je považovaná za najbohatší zdroj na vitamíny a minerály na svete. Zdravá chlorella obsahuje mnohokrát viac živín ako špenát alebo brokolica. Ide pôvodom o zelené riasy, ktoré sú bohaté na bielkoviny, minerály, mastné kyseliny a vlákninu.

Hlavnou zložkou rastliny je chlorofyl a štruktúra tejto makrobunky je veľmi podobná ľudským hemoglobínovým bunkám. Štúdie preukázali, že chlorella pomáha čistiť krv, posilňuje imunitu, odstraňuje škodlivé toxíny z tela a zvyšuje hladinu kyslíka v krvi.

Vďaka vysokej koncentrácii železa a aminokyselín je rastlina populárna najmä u vegetariánov, vegánov a profesionálnych športovcov, ktorí ju používajú ako najlepší doplnok výživy nielenna veľkom jedálenskom stole.

Pri pravidelnom používaní chlorelly sa normalizuje fungovanie tráviaceho systému, ničia sa tiež  mikróby, ktoré sa môžu stať zdrojom zápalu vnútorných orgánov a tkanív.

Zložky obsiahnuté v chlorelle normalizujú činnosť kardiovaskulárneho systému. Vitamíny E a C stimulujú ochranné zdroje tela a posilňujú imunitu. V kombinácií s pravidelným pohybom v obľúbenom fitness oblečení to môže byť ten najlepší prostriedok na zlepšenie vášho zdravia.

Ako užívať chlorellu?

Chlorellu môžete začať užívať s minimálnou dávkou 1 – 2 g za deň, pričom dôkladne monitorujte reakciu tela. V niektorých prípadoch neuškodí ani menšia porada s odborníkom, ak sa ale budete riadiť návodom a popisom, určite si poradíte aj bez nej. Záleží tiež, v akej forme si tento výživový doplnok zaobstaráte.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …