pondelok - 22. apríla, 2024
, Začína sa výstavba multifunkčného športového areálu v Žiline
Foto: ŽSK

Začína sa výstavba multifunkčného športového areálu v Žiline

Žilinský samosprávny kraj začal s výstavbou športového areálu na Varšavskej ceste v Žiline. Vo štvrtok 17. decembra slávnostne odovzdal stavenisko zhotoviteľovi. Tomu začína plynúť osem mesačná lehota na realizáciu prvej kľúčovej etapy, v rámci ktorej sa  vybuduje atletický ovál s ihriskom a následne parkovisko s príjazdom.

Vedenie Žilinskej župy podporuje modernizáciu športovísk a budovanie moderných areálov, ktoré by slúžili nielen študentom, ale i širokej laickej i profesionálnej športovej verejnosti. Prvým takýmto uskutočneným projektom sa stal atletický štadión pri Spojenej škole v Martine, ktorého prvá etapa bola zavŕšená v tomto roku. Po Turci prichádza na rad región Horného Považia, v ktorom dnešným dňom župa štartuje prestavbu multifunkčného areálu pri Gymnáziu Varšavská cesta v Žiline. ,,V našom krajskom meste doposiaľ chýbalo takto vybavené moderné športovisko. Som rada, že po náročných a dlhých prípravách sme dokázali vyriešiť všetky výzvy a aj napriek výrazným obmedzeniam a výpadkom, ktoré nám priniesli dopady koronakrízy, sa nám podarilo v rozpočte vyčleniť financie potrebné na rozbeh nového športového areálu, povedala županka Erika Jurinová. ,,Dnes síce stojíme len na pomyselnej štartovacej čiare, no ja som presvedčená, že o osem mesiacov spoločne v cieľovej rovinke slávnostne odovzdáme do užívania komplexne zrekonštruovaný areál, ktorý poteší nielen našich študentov, ale najmä všetkých žilinských milovníkov atletických disciplín alebo rekreačných športovcov,“ dodala.

Pôvodný areál na Gymnáziu Varšavská slúžil nielen na výučbu telesnej a športovej výchovy žiakov  školy, ale organizujú sa tu rôzne pohybové a športové aktivity Centra voľného času, prebiehajú tu tréningy viacerých športových klubov a je denne využívaný i obyvateľmi sídliska. Výstavba nového športového areálu na Varšavskej počíta so štvordráhovým oválom dĺžky 280 m, šprintérskou 100 m rovinkou so šiestimi dráhami a umelým športovým povrchom. Na bežeckú rovinku bude nadväzovať doskočisko na skok do diaľky s bezpečnostnými úpravami. Projekt počíta aj s revitalizáciou a rozšírením futbalového ihriska, ďalej rieši aj doplnkové konštrukcie ako napríklad tribúnu pre 150 sediacich návštevníkov, či stojany na bicykle, osvetlenie a spevnené plochy s parkoviskom pre 14 motorových vozidiel. ,,Vzhľadom na rozsah revitalizácie i výšku investovaných finančných prostriedkov bude tento nový športový areál jedinečným, bezpečným a moderným areálom, ktorý ocení nielen 470 súčasných študentov nášho gymnázia, ale i všetky ďalšie generácie, tiež trénujúci športovci – či už sú to atléti, futbalisti,  americkí futbalisti, ragbisti, príležitostní nadšenci či rodiny s deťmi, ktoré privítajú možnosť bezpečných pohybových aktivít a hier, doplnila riaditeľka gymnázia Jana Zrníková.

Predpokladané náklady práce podľa Zmluvy o dielo sú  viac ako 360-tisíc eur.  Trvať by mali osem mesiacov.

Zdroj: ŽSK

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Jarná očista, Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

V piatok a sobotu 12.-13. apríla ulice mesta Martin zaplnilo množstvo detí a žiakov z …