streda - 20. októbra, 2021
, Zahrajte sa v stredovekom štýle. Pozývame na Hradné hry Žofie Bosniakovej

Zahrajte sa v stredovekom štýle. Pozývame na Hradné hry Žofie Bosniakovej

Opäť po roku sú tu hradné hry Žofie Bosniakovej, počas ktorých vystúpi na hrade Strečno Skupina historického šermu Bojník, so stredovekými hrami, na nádvorí predvedú šermiarske žartovné výstupy.

Cech Terra de Selinan tiež v priestoroch hradu bude mať svoje zastúpenie v ukážke starých remesiel – sviečkar, krajčírka, maliar, pisár. V kuchyni južného paláca bude ukážka stolovania a návštevníci môžu vidieť aj ukážku rôznych zbraní a zbroje s možnosťou vyskúšania si. Klub vojenskej histórie – TURIEC predvedie streľbu z ľahkého poľného dela. Divadlo „Kapor na scéne“ vystúpi v programe s impro scénkou „Časostroj“.

Predstavenie “kaukliar hľadá ženu” taktiež spestrí návštevníkom prehliadku hradom. V stredovekej dedine a v oddychovej zóne bude jarmok a, samozrejme, počas celej sezóny je tu stredoveký tábor s lukostreľbou, kuchyňou s ochutnávkou a kováčskou vyhňou.
Na javisku amfiteátra pod hradom bude súbežne s programom na hrade prebiehať umelecká výstava v „Galérii Kyslík“, kde sa 12. augusta predstaví Daniela Krajčová a Štefánia Klenovičová s maľbami.

Podujatie sa uskutoční v nedeľu, 12. augusta 2018 od 9. hodiny, v hrade do 17.00, v Paseke do 18.00.

Zdroj: Michaela Koláriková, Považské múzeum v Žiline

, Zahrajte sa v stredovekom štýle. Pozývame na Hradné hry Žofie Bosniakovej

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Žilinský samosprávny kraj spustil očkovanie treťou dávkou vakcíny

Žilinský samosprávny kraj spustil očkovanie treťou dávkou vakcíny

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) spustil v pondelok 18. októbra očkovanie treťou dávkou vakcíny Pfizer. Výjazdové vakcinačné …