pondelok - 5. júna, 2023
, Zamestnanci mesta Žilina ušijú ochranné rúška aj pre ľudí bez domova a seniorov
Foto: Mesto Žilina

Zamestnanci mesta Žilina ušijú ochranné rúška aj pre ľudí bez domova a seniorov

Vzhľadom na akútnu potrebu vybavenia ochrannými osobnými pomôckami, podniklo mesto v uplynulých dňoch niekoľko opatrení. V spolupráci s mestskými poslancami sa podarilo zabezpečiť od externej spoločnosti potrebný materiál na šitie rúšok. Konkrétne ide o 2 000 kusov nastrihanej látky zo stopercentnej bavlny a gumičky. Samospráva zároveň zaviedla systém finalizácie a logistiky distribúcie rúšok. Do šitia sa zapoja aj zamestnanci mesta a mestských organizácií. Prednostne bude samospráva rúška distribuovať pre zamestnancov mesta a organizácií, ľudí bez domova, sociálne slabšie skupiny a starších ľudí, o ktorých sa stará samospráva a jej organizácie.

„V tomto ťažkom období sa snažíme pomáhať najmä tým najrizikovejším a najslabších skupinám obyvateľov. Som rád, že sa nám darí riešiť problémy s ochrannými prostriedkami, ktorých kritický nedostatok riešia v mnohých samosprávach na Slovensku. Chcem veľmi pekne poďakovať každému, kto sa akýmkoľvek spôsobom zapája do procesov, ktoré súvisia s preventívnymi opatreniami na zmiernenie prenosu koronavírusu. Najmä v tejto dobe sú takíto „neviditeľní“ a mnohokrát aj neznámi hrdinovia potrební viac ako inokedy,“ uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Keďže rúšok je stále nedostatok, Mestský úrad v Žiline vyzýva dobrovoľníkov ku spolupráci pri výrobe a zabezpečovaní ochranných rúšok pre seniorov v sociálnych zariadeniach, pre ľudí bez domova a občanov v sociálnej núdzi. Hľadáme šikovné ruky z radov aktívnych občanov, neziskových organizácií, občianskych združení a domáce gazdinky, ktoré by pre týchto ľudí vedeli ušiť dobrovoľný počet rúšok zdarma.

Ide o dobrovoľnú, bezodplatnú službu pre mesto a jeho občanov. Rúška by mali byť zo stopercentnej bavlny a pri ich výrobe musí byť dodržaná maximálna hygiena.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

SNM, Navštíviť SNM počas Noci múzeí a galérií sa oplatí. Návštevníkov čaká špeciálny program

Navštíviť SNM počas Noci múzeí a galérií sa oplatí. Návštevníkov čaká špeciálny program

Netradičná noc, plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká návštevníkov Slovenského národného múzea v Martine …