sobota - 20. júla, 2024
, Zamestnanci úradu darovali 8,5 litra krvi

Zamestnanci úradu darovali 8,5 litra krvi

Každoročná dobrovoľná kampaň Valentínska kvapka krvi odštartovala 8. februára a dnes dorazila aj na Mestský úrad v Žiline. Zamestnanci úradu s primátorom Igorom Chomom dnes darovali 8,5 litra krvi. Organizátorom akcie je Slovenský červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej republiky. Kampaň s titulom „Príďte sa rozdať pre druhých“ bude trvať do 11. marca 2016.

Zamestnanci mesta Žilina a mestskí policajti ukázali svoju dobrosrdečnosť a prispeli tým najcennejším. Krv, ako nenahraditeľná tekutina v ľudskom tele, je čoraz vzácnejšia, keďže nemocnice avizujú jej stály nedostatok. Potrebná je hlavne pri operáciách, kedy rozhoduje nielen profesionalita lekárskych úkonov, ale aj lieky a krv, ktorá sa nedá laboratórne vyrobiť.

„Som veľmi rád, že zamestnanci darovaním krvi podporili Valentínsku kvapku krvi, a tak sa zaradili medzi tých, ktorí sa snažia nezištne pomôcť druhým. Viem o tom, že krvi je nedostatok, preto dúfam, že dnešná „darcovská“ akcia skutočne pomôže tým, ktorí to naozaj potrebujú. Nás darcov nech hreje pocit pri srdci, že sme niekomu pomohli. Zároveň sa chcem úprimne a zo srdca poďakovať všetkým, ktorí sa nebáli prísť a podporili Valentínsku kvapku krvi,“ s týmito slovami sa s akciou rozlúčil primátor Igor Choma.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *