piatok - 19. apríla, 2024
, Ružomberok sa stane dejiskom významného športového podujatia

Ružomberok sa stane dejiskom významného športového podujatia

V stredu, 2. marca, sa v Poprade uskutočnil basketbalový zápas medzi mužstvom MBK Ružomberok a domácim BAM Poprad, ktorý skončil výhrou Ružomberku 44:75.

V prvej štvrtine zápasu prehrávali Popradčanky len o štyri body 18:22. Ďalšia desaťminútovka ukázala, že zdolať Ružomberčanky nebude vôbec jednoduché, keďže mužstvo MBK Ružomberok viedlo už o desať bodov 17:7 a pred veľkou prestávkou bol už stav 39:45. V tretej štvrtine zverenkyne Juraja Suju prestrieľali súperky o osem bodov 16:8, aby na záver poslednej štvrtiny viedli v pomere 20:11. Konečný výsledok bol v znamení Ruže, ktorá vyhrala o 31 bodov, teda 75:44 a potvrdila tak pozíciu favorita v tomto zápase.

„Zápas ovplyvnil fakt, že sme cez víkend hrali tri zápasy a bolo cítiť na nás ešte únavu. Družstvo Popradu sa na zápas pripravilo zodpovedne a nešetrilo nás. Hralo veľmi tvrdo až občas na hrane ale zvládli sme to s prehľadom. Nebolo pochýb, že ten zápas dovedieme do víťazného konca, bolo len otázkou o koľko bodov to skončí. Som rád, že sa nikto v tomto zápase nezranil a v takom zdravotnom stave, v akom sme prišli aj odchádzame,“ vyjadril sa o zápase tréner MBK Ružomberok Juraj Suja.

Ružomberok sa stane dejiskom významného športového podujatia medzinárodného charakteru. Už budúci víkend 12. a 13. marca sa v športovej hale Koniareň uskutoční finálový turnaj Stredoeurópskej ligy v basketbale žien – Final Four 2016. Medzi finálovou štvorkou nebude chýbať ani MBK Ružomberok, ktorý si vybojoval účasť vďaka prvenstvu v základnej A-skupine. Okrem tímu Juraja Suju sa predstavia tímy z Česka (Trutnov), Rumunska (Alba Iulia) a Rakúska (Viedeň).

BAM Ružomberok – MBK Ružomberok 44:75 (18:22, 25:39, 33:55)
Najviac bodov: Petríková 10, Kudličková 8, Jacková 7 – Tetemondová 20, A. Baburová 12, Sujová a D. Baburová po 11. TH: 8/6 – 21/17. Trojky: 4-4. Úspešnosť streľby: 32 % – 43 %.

Zdroj: mbkruzomberok.sk