sobota - 22. júna, 2024
, Zdravé tuky, ktoré by sa mali stať súčasťou vašej stravy

Zdravé tuky, ktoré by sa mali stať súčasťou vašej stravy

Nie všetky tuky sú rovnaké. Niekoľko rokov nás učili, že by sme sa im mali vyhýbať a dokonca nám tvrdili, že cesta ku zdraviu musí byť bez týchto látok. Samozrejme, že existujú tuky, ktoré nie sú pre naše telo v nadmernom množstve ideálne, ale celkom by sme ich zo svojho jedálnička nemali vynechať.

Naše telo a organizmus nie je hojdačka, ktorá sa dokáže vždy a bez najmenších problémov prispôsobiť veľkým zmenám. Diéty a rôzne metódy chudnutia nimi určite sú. Občas by stačilo sa na to celé pozerať rozumnejšie a podľa toho k tomu aj pristupovať. Takto sa oveľa jednoduchšie oblečiete do svojich obľúbených dámskych riflí, ktoré s vašou váhou boj už dávno prehrali. Ako na to? Prezradíme vám, ktoré tuky si vo svojej strave dovoliť môžete.

Dobré a zlé tuky

Zlé tuky zvyšujú hladinu cholesterolu a vaše riziko viacerých ochorení, zatiaľ čo dobré tuky chránia vaše srdce a podporujú celkové zdravie. Ešte dôležitejšie je, že dobré tuky, ako napríklad omega-3 mastné kyseliny, sú nevyhnutné na udržanie dobrého fyzického a emočného zdravia. Podobne ako kvalitná káva zlepšuje pamäť a vaše reakčné schopnosti, aj týchto desať špeciálnych potravín dodá vášmu telu zdravé tuky.

  1. avokádo
  2. surové orechy (mandle, lieskové orechy, arašidy, kešu, ..) pozor na alergie!
  3. kokosové mlieko
  4. olivový olej
  5. semená (tekvica, slnečnica,…)
  6. ryby (losos, sleď,…)
  7. rastlinný olej (kokosový, arašidový, olej z vlašských orechov, avokáda a slnečnicový olej)
  8. hummus
  9. vajíčka
  10. ľanové semienka a olej

Ešte raz upozorňujeme na fakt, že každý jeden človek by si mal byť vedomý možných alergický reakcií na niektoré zo spomenutých doplnkov. Vzhľadom na ich množstvo si ale určite nájdete ten svoj najobľúbenejší, ktorý sa postará o dokonalé telo. Pre zvýšenie sebavedomia si môžete ešte dopriať laserovú epiláciu, ktorá bude spolu s týmito potravinami najlepším receptom na spokojný život každej jednej ženy.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *