sobota - 23. septembra, 2023
, Zhromaždenie kotlebovcov v Martine nakoniec bolo
Foto: martin.sk

Zhromaždenie kotlebovcov v Martine nakoniec bolo

Stretnutie kotlebovcov so svojimi priaznivcami v Martine sa uskutočnilo v náhradných priestoroch. Podujatie, avizované pôvodne na pôde mestského úradu totiž primátor mesta Ján Danko zakázal.

Kotlebovci sa zišli najprv na námestí pred úradom a potom v kine Strojár na skok od úradu. Na námestí ich nečakala pripravovaná živá reťaz aktivistov, ktorí chceli zabrániť, aby bol zneužitý mestský priestor. Jozef Petráš, ktorý aktivistov mobilizoval, uviedol, že je rád, že primátor nájom mestskej zasadačky zrušil. „Fašisti tak dostali jasný odkaz a v Martine, Centre národnej kultúry Slovákov našli zabuchnuté dvere. A za to patrí v prvom rade veľké poďakovanie všetkým Martinčanom, ktorých táto správa nielen vyrušila, ale aj mobilizovala. A akokoľvek sa teraz budú fašisti tváriť, tento symbolický odkaz Martinčanov hovorí jasnou rečou: v Martine nie ste vítaní,“ vyjadril sa pre agentúru Romata Petráš.

„Z rozhodnutia primátora to bolo zrušené z mne neznámych dôvodov, nechápem to, pretože som legálny kandidát na prezidenta Slovenskej republiky. Našli sme náhradné priestory, ale musím zdôrazniť, že naozaj nechápem, z akého zákonného dôvodu môže primátor zrušiť legálne zaregistrovanému prezidentskému kandidátovi objednané a zaplatené priestory,“ povedal Marián Kotleba.

Organizátori podujatia považovali emailovú komunikáciu s mestom za dôležitú a záväznú s tým, že v ostatných mestách na takéto problémy nenarazili.

O tom, prečo mesto najprv povolilo a následne zakázalo zhromaždenie v mestskej zasadačke, sa v rovnakom priestore bude hovoriť aj vo štvrtok na rokovaní martinského mestského zastupiteľstva. Novinky z tohto zasadnutia vám prinesieme.

Zdroj: agentúra Romata

Autor: Redakcia

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tolstoys, Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Berlínsko-slovenská groovy mágia prvý krát v Martine na FESTHUDOBNE, 8. septembra o 20:00  V …