štvrtok - 20. augusta, 2026
, Žilina bojuje s horúčavami, ľudia sa môžu pri radnici osviežiť pitnou vodou

Žilina bojuje s horúčavami, ľudia sa môžu pri radnici osviežiť pitnou vodou

Vlna horúčav, ktorá trápi tento týždeň celé Slovensko, zasiahla aj Žilinu. Mesto prichádza s novým opatrením proti vysokým teplotám a poskytuje možnosť osviežiť sa aj pri Mariánskom námestí.

Od piatka 3. augusta je pred žilinskou radnicou všetkým obyvateľom a návštevníkom k dispozícii výdajník pitnej vody.

„Letné horúčavy sú vyčerpávajúce pre všetkých ľudí. Rozhodli sme sa im to uľahčiť. Z automatu na vodu si môžu občania bezplatne načerpať vodu a osviežiť sa. Služba je dostupná počas denných teplôt nad 30° C a stránkových hodín radnice,“ povedal viceprimátor mesta Patrik Groma.

Počas extrémne suchých a horúcich dní sa tiež polievajú ulice a mestské cesty kropiacimi autami, ktoré by mali ochladiť vzduch a vozovku komunikácií. Žilinčania tiež môžu využiť takzvané „picie fontány“, ktoré sú prístupné v centre mesta a v mestských parkoch a slúžia obyvateľom i návštevníkom mesta, ktorí sa chcú počas horúcich letných dní osviežiť. Osviežiť sa možno aj pri fontánach, ktoré sú v prevádzke, ale vstup do nich je zakázané z technických i hygienických dôvodov.

Zdroj: mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Domáci nezvládli záverečnú tretinu, čo napokon rozhodlo. Martin po domácej prehre stojí pred dôležitou odvetou

Domáci nezvládli záverečnú tretinu, čo napokon rozhodlo. Martin po domácej prehre stojí pred dôležitou odvetou

Štvrtok, 5. marec, Martin – Štvrťfinálová séria medzi MHA Martin a HK TAM Levice sa …