pondelok - 27. mája, 2024
, Žilina bude centrom česko-slovenskej cyklistiky (25.-28. júna)

Žilina bude centrom česko-slovenskej cyklistiky (25.-28. júna)

Mesto Žilina a Slovenský zväz cyklistiky informujú, že od 25. júna do 28. júna 2015 sa budú v Žiline a jej okolí konať Spoločné majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike. Obyvatelia a účastníci cestnej premávky musia počítať s bezpečnostnými a dopravnými opatreniami, za ktoré sa organizátori pretekov ospravedlňujú a vopred ďakujú za pochopenie.

Mesto Žilina sa od 25. júna až do 28. júna 2015 stane dejiskom medzinárodných cyklistických pretekov, na ktorých nebudú chýbať ani minuloroční obhajcovia titulu Peter Sagan a Zdeněk Štybar. Majstrovstvá sa budú konať v dvoch disciplínach, a to časovka jednotlivcov a preteky hromadného štartu. Cyklisti budú rozdelení do piatich kategórií – juniorky, juniori, ženy, muži, Elite U23, kde každá usporiadateľská krajina spozná svojho víťaza.

Organizátori upozorňujú verejnosť a účastníkov cestnej premávky v Žiline a okolí, že v dňoch od 25. do 28. júna sa musia pripraviť na niektoré obmedzenia a bezpečnostné opatrenia. Počas 25. júna 2015 bude  v čase od 8.45 do 13.30 hod. uzavretá alebo obmedzená premávka na cestách v obciach Mojš, Varín, Rosina, Višňové a taktiež prístup na Rosinky a do Trnového. V piatok 26. júna v čase od 9.45 do 13.30 hod. bude opäť uzavretá alebo obmedzená premávka na cestách v obciach Mojš, Varín, Rosina, Višňové, Turie a taktiež prístup na Rosinky a do Trnového.  Rovnako bude obmedzená premávka v dňa 27. júna v čase od 8.45 hod. do 17.30 hod. na sídlisku Hájik a v obciach Hôrky, Bitarová, Ovčiarsko a Strážov. V nedeľu 28. júna sa dopravné obmedzenia týkajú v čase 11.30 do 17.30 hod. sídliska Hájik,  obce Hôrky, Bitarová, Ovčiarsko, Strážov (a priľahlé obce). Všetky obchádzky a organizácia dopravy budú vyznačené riadnym dopravným značením. Organizátori sa za vzniknuté obmedzenia ospravedlňujú a zároveň prosia o trpezlivosť a pochopenie zo strany vodičov.

Mesto Žilina a Slovenský zväz cyklistiky oznamujú, že v pondelok 22. júna 2015 o 10.30 hod. sa na Radnici mesta Žilina uskutoční za účasti organizátorov a najlepších cyklistov blížiaceho sa šampionátu tlačová konferencia, na ktorej sa dozviete potrebné informácie k pripravovaným Spoločným majstrovstvám Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike.

, Žilina bude centrom česko-slovenskej cyklistiky (25.-28. júna)

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *