pondelok - 20. mája, 2024

Žilina búrlivo privítala majstra sveta v cestnej cyklistike Petra Sagana

Čerstvého majstra sveta v cestnej cyklistike, Petra Sagana, privítali v stredu 30. septembra fanúšikovia na Mariánskom námestí v Žiline. V rámci podujatia usporiadaného na jeho počesť s názvom „Vitaj Peťo“ tak mohli najpopulárnejšieho svetového cyklistu privítať davy ľudí rôzneho veku. Podujatiu predchádzala tlačová konferencia na radnici mesta, na ktorej Sagan priblížil preteky samotných majstrovstiev.

Počas stretnutia primátor mesta Žilina Igor Choma ocenil veľký úspech žilinského rodáka a poprial mu mnoho ďalších úspechov vo svete športu. Peter Sagan dostal od primátora Ďakovný list za výnimočné úspechy v cyklistike a vynikajúcu reprezentáciu Slovenskej republiky a mesta Žilina v zahraničí a cyklistický dres s logom mesta Žilina.

„Mesto Žilina sa teší z veľkého úspechu nášho rodáka Petra Sagana. Žilinčan Peter ukázal celému svetu, že aj na Slovensku máme špičkových športovcov. O to viac ma teší, že majster sveta pochádza práve zo Žiliny. Pre Žilinu sú to skutočne výnimočné chvíle. Dúfam, že sa Petrovi bude dariť aj naďalej a svojimi výkonmi poteší nie jedno oko fanúšika,“ dodal primátor mesta Žilina Igor Choma.

Gratulácie na Mariánskom námestí sa okrem iných zúčastnil aj predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár. Mimo to na počesť čerstvého majstra sveta zaznela aj špeciálna skladba „Sagan je kráľ“, ktorá mu bola venovaná.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *