piatok - 19. apríla, 2024
, Žilina: Do súťaže ARTÚR sa môžu prihlásiť autori textov pre deti a mládež

Žilina: Do súťaže ARTÚR sa môžu prihlásiť autori textov pre deti a mládež

Bábkové divadlo Žilina (BDŽ) a Národné osvetové centrum (NOC) vyhlásili 12. ročník súťaže pôvodných dramatických textov pre deti a mládež ARTÚR 2019.  

Cieľom súťaže je poskytnúť priestor pre vznik pôvodných dramatických textov a divadelných hier pre deti a mládež v slovenskom jazyku. „Usporiadatelia zároveň vyzývajú všetkých profesionálnych, ako aj amatérskych autorov od 18 rokov, aby v sebe objavili chuť tvoriť a zapojili sa,“ uviedla Petra Štorcelová z BDŽ.

Súťažné texty podľa nej vyhodnotí odborná porota. „Kritériami sú  pozoruhodná a vhodne zvolená téma pre deti a mládež, adekvátna veková vhodnosť a rozsah textu, snaha o dramatickú výstavbu a budovanie dramatických situácií, ako aj inovatívny a originálny prístup v tvorbe pre deti a mládež. Uzávierka súťaže je 19. apríla 2019. Výsledky vyhlásia v rámci festivalu Bábková Žilina 2019 (22. – 24. mája 2019),“ dodala Štorcelová.

Novinkou 12. ročníka súťaže je finančná odmena vo výške 1000 eur, ktorou ocenia víťazný text. Navyše, môže byť inscenovaný v BDŽ kedykoľvek počas dvoch nasledujúcich divadelných sezón.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …