sobota - 22. júna, 2024
, Žilina dostane nové cyklostojany a cyklopumpu. O umiestnení rozhodnú občania
Ilustračné foto

Žilina dostane nové cyklostojany a cyklopumpu. O umiestnení rozhodnú občania

Mesto Žilina dostane vďaka žrebovaniu v rámci celoslovenskej kampane Do práce na bicykli päť nových cyklostojanov a verejnú cyklopumpu. O ich umiestnení by mali obyvatelia rozhodnúť vo verejnom hlasovaní.

Podľa primátora Žiliny, Igora Chomu, minimálne na stránkach mesta zverejnia anketu o tom, kde by si občania želali mať umiestnené stojany bicyklov.

„Uvidíme, ako sa k tomu postavia. Ak prídu rozumné návrhy, samozrejme s nimi budeme počítať. Našou snahou bude urobiť to čím skôr. Predpokladám, že do jedného mesiaca by malo byť úplne jasno, aby sme mohli pristúpiť k realizácii,“ povedal primátor.

V aktuálnom ročníku kampane Do práce na bicykli mohli podľa hovorkyne mesta, Barbory Zigovej, prvýkrát zabojovať o hodnotné ceny aj samosprávy, ktoré sa do projektu prihlásili. Stačilo splniť jedinú podmienku, a to namotivovať k účasti v kampani aspoň 100 obyvateľov. Túto hranicu napokon prekročilo 25 z 81 zaregistrovaných samospráv, čím sa dostali do žrebovania o cyklopumpy a cyklostojany. V Žiline sa do tohtoročnej kampane zapojilo 75 zamestnávateľov a do práce sa každý deň prepravuje na bicykli 531 súťažiacich zo 160 tímov.

„Naši obyvatelia sa môžu tešiť na nové cykloprvky, ktoré im skvalitnia prepravu na bicykli. Z môjho pohľadu je však oveľa významnejší fakt, že sa do cyklokampane zapája z roka na rok viac Žilinčanov. Znamená to, že projekt má svoj zmysel a ľudia vnímajú cyklistiku nielen ako ekologickejšiu, zdravšiu, ale veľakrát i časovo úspornejšiu formu dopravy do zamestnania,“ podotkol Choma.

V minulom ročníku sa do kampane Do práce na bicykli zapojilo 319 žilinských cyklonadšencov, ktorí vytvorili 97 tímov a v roku 2016 to bolo 199 ľudí v 61 tímoch.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *