pondelok - 30. januára, 2023
, Žilina privíta uznávaných odborníkov z oblasti dopravy

Žilina privíta uznávaných odborníkov z oblasti dopravy

Súčasnosť a budúcnosť cestnej infraštruktúry, vízia verejnej osobnej dopravy na Slovensku aj vo svete a smerovanie železničnej i leteckej dopravy patria medzi hlavné témy najväčšej medzinárodnej konferencie na Slovensku, ktorá sa uskutoční v stredu 26. septembra v Žiline pod názvom DOPRAVA 2018.

Hlavnou témou podujatia je Cesta do budúcnosti

Ide o pokračovanie Európskeho týždňa mobility. Organizátori budú spolu s ich partnermi vzdelávať v oblasti dopravy aj deti. „Teším sa, že sa naši malí Žilinčania dozvedia netradičnou formou viac o doprave nielen na Slovensku, ale aj vo svete,“ povedal primátor Žiliny Igor Choma.

Do happeningu, ktorý predchádza konferencii sa zapojilo k dnešnému dňu už 400 detí. Vyvrcholením akcie Cesta do budúcnosti bude medzinárodná konferencia. Jej program je rozdelený do ôsmich panelov zameraných na cestnú, železničnú a leteckú dopravu, tiež na inovácie a vízie v doprave na Slovensku i vo svete. Program bude prebiehať v dvoch konferenčných sálach súbežne. Odpovede na otázky odborníkov aj publika budú hľadať rešpektovaní spíkri zo Slovenska, Veľkej Británie, Iránu, Rakúska, Belgicka a Českej
republiky. Lákadlom je bohatý sprievodný program.

„Konferencia je najväčšie podujatie, ktoré organizujeme v rámci série eventov MY S VAMI. Pre tému dopravy sme sa rozhodli, lebo rezonuje naprieč celou našou spoločnosťou. V regionálnych týždenníkoch MY máme záujem otvárať citlivé témy, keďže na Slovensku takmer niet regiónu, ktorý by neriešil problémy s dopravou,“ priblížil člen predstavenstva vydavateľstva Petit Press a riaditeľ MY novín Milan Mokráň.

Chýbať nebudú ani zaujímaví hostia

V jednotlivých paneloch sa predstavia viacerí zaujímaví hostia – kapacity z akademickej obce, odborníci z praxe aj vizionári. Okrem iných to budú generálni riaditelia významných spoločností na Slovensku či emeritná profesorka zo Staffordshire University vo Veľkej Británii Lorna Uden. Obohatením programu budú aj ľudia zaoberajúci sa smart technológiami a novými riešeniami v oblasti dopravy. „Cesta do budúcnosti je názov konferencie a v tomto duchu sa budú niesť všetky diskusné panely. Rešpektovaní spíkri budú hovoriť predovšetkým o víziách a inováciách vo všetkých druhoch dopravy u nás aj vo svete,“ vysvetlila riaditeľka agentúry M KREO Monika Janigová.

Záštitu nad konferenciou DOPRAVA 2018 prevzalo mesto Žilina. „Teším sa, že okrem nás prijal záštitu aj minister dopravy Árpád Érsek, predsedníčka Žilinského kraja Erika Jurinová, a rektor Žilinskej univerzity Jozef Jandačka. Všetci riešime dopravu ako jednu z našich kompetencií a vážim si, že ju vnímame ako veľmi dôležitú, “ povedal primátor Igor Choma.

Podujatie organizuje vydavateľstvo PETIT PRESS a agentúra M KREO. Viac informácií poskytne aj stránka www.mydoprava.sk.

Zdroj: mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Žilinský samosprávny kraj, Kultúrne inštitúcie v Žilinskom kraji navštívilo v roku 2022 viac ako pol milióna ľudí

Kultúrne inštitúcie v Žilinskom kraji navštívilo v roku 2022 viac ako pol milióna ľudí

Žilinský samosprávny kraj zriaďuje 22 kultúrnych zariadení. Patria sem múzeá, galérie, divadlá, knižnice, hvezdáreň a …