piatok - 24. mája, 2024
, Žilina v panorámach

Žilina v panorámach

Krajské kultúrne stredisko v Žiline pozýva všetkých Žilinčanov a návštevníkov Žiliny na vernisáž výstavy Michala Kurotu, člena fotoklubu Obzor Žilina KrKS, ktorá sa uskutoční v utorok 12.januára o 16.00 hod. v Makovického dome v Žiline.

Michal Kurota o svojej výstave povedal: “Som fotoamatér a v posledných rokoch sa viac venujem historickým fotografickým postupom, čo je vidieť na kolekcii fotografií na tejto výstave. Fotografie vznikali počas náhodných potuliek po našom meste a boli nasnímané dierkovou komorou, teda kamerou obscurou, do ktorej je vložený film. Objektív nahradzuje malá dierka v pliešku. Fotografie sú následne nakontaktované technikou kyanotypie. Pre dosiahnutie výsledného odtieňa boli na záver tónované namočením do vývaru zo zeleného čaju„ Kyanotypia je historická fotografická technika, ktorej vynález ohlásil John Herschel v roku 1842 a patrí medzi prvé priamo kopírujúce techniky“.

Výstava fotografií potrvá do 28.januára v čase od 8.00 hod. do 16.00 hod. každý pracovný deň, poprípade po osobnej dohode s pracovníkmi Krajského kultúrneho strediska aj v inom čase.

, Žilina v panorámach

Zdroj: krkszilina.sk
Foto: oficiálny plagát, zilina-gallery.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *