piatok - 29. septembra, 2023
, Žilina: Vianočná výstava vo FNsP ponúka stovku ručne vytvorených ozdôb
Ilustračné foto

Žilina: Vianočná výstava vo FNsP ponúka stovku ručne vytvorených ozdôb

Približne stovku ručne vytvorených ozdôb, dekorácií a ďalších vianočných produktov ponúka do stredy 28. novembra 2018 predajná výstava v priestoroch Denného psychiatrického stacionára v žilinskej nemocnici (FNsP).

Pre návštevníkov je otvorená v priestoroch telocvične v budove pod bývalou transfúznou službou od 12.00 do 14.30 h. „Blíži sa krásne sviatočné obdobie a výrobky našich pacientov vyčaria atmosféru Vianoc s originálnym a vlastným príbehom. Každý kúsok má svojho autora a je absolútne unikátny. Výťažok z predaja teda nie je len finančný, ale najmä ľudský. Každého klienta poteší, že sa jeho výrobok niekomu zapáčil a kúpil si ho do svojho domova,“ uviedla organizátorka výstavy a fyzioterapeutka denného stacionára, Renáta Pečalková.

Vyzbierané financie podľa nej použijú na nákup ďalšieho materiálu, využívaného pri pracovných terapiách pacientov s psychickými ťažkosťami. „Pri terapiách rozvíjame tvorivosť a aktivitu klientov. Cítia sa využití a mnohokrát ich konkrétna činnosť tak osloví, že sa jej intenzívne začnú venovať a nájdu sa v nej,“ dodala fyzioterapeutka.

Vianočnú výstavu pripravili klienti denného stacionára, pacienti lôžkového oddelenia psychiatrie a zároveň členovia občianskeho združenia Mozaika. Nadväzuje na jarnú výstavu, ktorá ponúka ručne vytvorené výrobky pred Veľkou nocou. Záujemcovia môžu pomôcť aj darovaním pracovných materiálov, ktoré prinesú do stacionára. Denný psychiatrický stacionár funguje v rámci oddelenia psychiatrie žilinskej fakultnej nemocnice. nemocnice.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …