štvrtok - 18. apríla, 2024
, Žilinská nemocnica sa zapojí do Dňa narcisov
Foto: Ilustračné

Žilinská nemocnica sa zapojí do Dňa narcisov

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline sa zapojí v piatok 13. apríla do Dňa narcisov a jej návštevníci budú môcť pred vstupom do areálu a v hlavnej budove polikliniky podporiť verejnoprospešnú zbierku Ligy proti rakovine. 

Na prízemí hlavnej budovy polikliniky umiestnia dobrovoľníci pokladničku s označením dátumu Dňa narcisov 13. apríl 2018. „Minulý rok sme zo zbierky získali 1980 eur, ktoré sme použili na nákup piatich nových prenosných infúznych púmp. Vďaka tejto pomoci sa výrazne zvýšil komfort onkologických pacientov nášho oddelenia, ktorí sa môžu počas podávania chemoterapie voľne pohybovať. Zároveň je to prínos pre zdravotníkov, keďže pumpy zabezpečujú presné a kontinuálne podávanie chemoterapie,“ vysvetlila primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie FNsP Žilina Dagmar Sudeková.

Vďaka dobrej veci možno pribudnú nové vozíky

Žilinská nemocnica sa uchádza o financie z verejnej zbierky aj tento rok a ak Liga proti rakovine schváli podaný projekt, na oddelenie pribudnú nové invalidné vozíky. „Staráme sa o viac ako 4000 onkologických pacientov, ktorým chceme poskytovať čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Neustále sa snažíme zlepšovať podmienky i prostredie, aby sme im pomohli prekonať náročnú liečbu. Každá takáto finančná pomoc nám umožňuje získať nové vybavenie či pomôcky, preto dúfame, že do zbierky sa rozhodne prispieť čo najviac darcov a podporia tak dobrú vec,“ dodala Sudeková.

Podľa vedúcej sestry žilinského oddelenia klinickej a radiačnej onkológie a zároveň členky Ligy proti rakoviny v pobočke Žilina Jany Ďurajkovej budú žlté narcisy rozdávať dobrovoľníci v tričkách s logom Ligy proti rakovine a identifikačným číslom. Veríme, že i tento rok sa nájde mnoho ľudí, ktorí sa rozhodnú takýmto spôsobom pomôcť onkologickým pacientom a ich rodinám nielen v Žiline, ale na celom Slovensku,“ uviedla Ďurajková.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *