sobota - 15. júna, 2024
, Žilinská plavecká štafeta privítala takmer tisícku plavcov

Žilinská plavecká štafeta privítala takmer tisícku plavcov

Vo štvrtok 20. septembra 2018 sa uskutočnil jubilejný 10.ročník tradičného podujatia Žilinská plavecká štafeta. Do štafety sa v tomto ročníku zapojilo celkovo 973 plavcov, ktorí  v tomto roku preplávali spolu 1 369 km.

Podujatie patrí medzi úspešné, teší sa veľkému záujmu a plaváreň počas celého dňa takmer praskala vo švíkoch. Najvytrvalejšou plavkyňou bola 44 ročná Mária Ondrušková, ktorá pravidelne prekonáva rekordy žilinskej štafety a počas  aktuálneho ročníka preplávala celkovo 34,1 km. Z mužov bol najúspešnejším Tibor Ďurica, ktorý vo veku 66 rokov dokázal preplávať úctyhodných 12 km. Najstaršou účastníčkou bola 87 ročná Marta Martonická, ktorá preplávala 300 metrov. Najstarším účastníkom bol Pavol Baláž, ktorému sa vo veku 77 rokov podarilo preplávať  pol kilometra. Najmladšou účastníčkou bola dvojročná Olívia, ktorá za pomoci otca preplávala 300 metrov. Podujatie sa dostalo aj za hranice Slovenska, nakoľko sa ho zúčastnili aj plavci z Českej republiky a Portugalska.

Akcie sa zúčastnili základné školy, stredné školy, športové kluby a verejnosť. Mesto Žilina sa zapojilo do Plaveckej štafety miest 2018, ktoré organizuje Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky. Výsledky, na ktorej priečke sa Žilina umiestnila, budú známe v priebehu mesiaca december.

Výsledky Žilinskej plaveckej štafety sú dostupné na: https://www.sport.zilina.sk/2018/zilinska-plavecka-stafeta-10-rocnik-vysledky/

Zdroj: mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Ivan Bella, Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Objaviteľ siedmych nových dinosaurov Martin Kundrát a prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella budú 25. mája …