pondelok - 20. mája, 2024
, Žilinská polícia odhalila podpaľačov áut

Žilinská polícia odhalila podpaľačov áut

Žilinským policajtom sa podarilo odhaliť trojicu mužov, ktorí v Žiline a okolí podpálili dve vozidlá. 23-ročný Štefan, 19-ročný Jaroslav, 31-ročný Rudolf a 27-ročný Lukáš koncom apríla na sídlisku Hájik v Žiline podpálili vozidlo Kia Sportage.

Mladí muži sa vopred dohodli, priniesli si v umelohmotnej fľaši benzín, poliali vozidlo a zapálili. Z miesta požiaru ušli. Následkom požiaru došlo k úplnému zničeniu motorovej časti vozidla a interiéru s odhadnutou škodou asi 10.000,-€. Od horiaceho vozidla sa zapálili aj ďalšie vozidlá VW Golf a Renault Megane, na ktorých vznikla škoda takmer 12.000,-€.

V rovnaký deň prišli do Rajca k odparkovanému vozidlu Citroen Berlingo. Toto vozidlo tiež poliali benzínom prineseným v umelohmotnej fľaši a zapálili. Z miesta požiaru ušli. Následkom požiaru došlo k zničeniu motorovej časti vozidla so vzniknutou škodou cca 2.500,-€. Poverený príslušník policajného zboru obvinil trojicu mužov z prečinu poškodzovania cudzej veci spáchaného formou spolupáchateľstva. Obvineným mužom hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Autor: Jana Balogová/hovorkyňa KR PZ v Žiline
Foto: KR PZ v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *