sobota - 15. júna, 2024
, Žilinská župa sprístupnila stredoškolské internáty pre zdravotníkov v karanténe
Foto: ŽSK

Žilinská župa sprístupnila stredoškolské internáty pre zdravotníkov v karanténe

Žilinská župa sprístupnila stredoškolské internáty pre zdravotníkov v karanténe. Pripravených je viac ako 500 lôžok na piatich krajských internátoch v Žiline, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši, Nižnej a v Martine.

,,Internáty pri našich stredných školách ostali po prerušení vyučovania prázdne a tak sme ich kapacity poskytli ako núdzové ubytovanie. V prvom rade budú slúžiť zdravotníkom, ktorí musia byť izolovaní a zároveň nechcú  vystaviť riziku svoje rodiny a blízkych,“ povedala županka Erika Jurinová.

Žilinská župa má aktuálne k dispozícií 518 lôžok na piatich internátoch: pri Strednej odbornej škole dopravnej v Žiline (80 lôžok), pri Spojenej škole v Ružomberku (60 lôžok), pri Obchodnej akadémii v Liptovskom Mikuláši (158 lôžok), pri Spojenej škole v Nižnej (40 lôžok) a od soboty 4. apríla sa k nim pridá aj internát pri Strednej odbornej škole dopravnej v Martine (180 lôžok).

,,Chcela by som poďakovať riaditeľom škôl za to, že nám vyšli v ústrety a pomohli nám rýchlo zabezpečiť potrebné lôžka, ktoré budú v čase mimoriadnej situácie slúžiť ako núdzové ubytovanie tým, ktorí to potrebujú – zdravotníkom, ktorí bojujú v prvej línií proti novému koronavírusu,“ dodala riaditeľka odboru školstva a športu ŽSK Janka Školová.

Do dnešného dňa využili službu internátov šiesti zdravotníci, ktorí prišli do kontaktu s pacientmi s podozrením na ochorenie COVID 19.

Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Ivan Bella, Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Objaviteľ siedmych nových dinosaurov Martin Kundrát a prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella budú 25. mája …