nedeľa - 14. júla, 2024
, Žilinská župa zabezpečila rúška pre všetkých vodičov prímestských autobusov
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Žilinská župa zabezpečila rúška pre všetkých vodičov prímestských autobusov

K prijatým preventívny opatreniam, ktoré majú spomaliť šírenie nového koronavírusu, pribúdajú ďalšie. Žilinská župa zabezpečila rúška pre všetkých vodičov prímestských autobusov a cestárov Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja. Od štvrtka 19. marca budú prímestské autobusy premávať vo víkendovom režime.

Je dôležité spomaliť šírenie koronavírusu a chrániť tých, ktorí sú v priamej línii a zabezpečujú pre všetkých obyvateľov nevyhnutné služby. Patria medzi nich aj cestári zo Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja a vodiči prímestských autobusov, pre ktorých sme zabezpečili rúška,“ uviedla žilinská županka Erika Jurinová.

Aj pre cestujúcich platí, že cestovať autobusom je možné iba s použitím rúška, prípadne šatky alebo inej vhodnej alternatívy. Od štvrtka 19. marca 2020 budú prímestské autobusy v Žilinskom kraji jazdiť vo víkendovom režime. Obaja zmluvní dopravcovia zabezpečujú pravidelnú dezinfekciu autobusov a požiadali verejnosť, aby nepoužívali prvé rady sedadiel za vodičom.

Žilinský samosprávny kraj prijal sériu preventívnych opatrení a minulý týždeň od 12. marca pristúpil k prerušeniu vyučovania na stredných školách, ktorých je zriaďovateľom. Zatvorené sú aj všetky kultúrne inštitúcie ako múzeá a divadlá, prerušené je poskytovanie denných a týždenných pobytových sociálnych služieb. Naďalej platí zákaz návštev v nemocniciach a zariadeniach sociálnych služieb.

Zdroj: ŽSK

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …