pondelok - 22. júla, 2024
, Žilinské kultúrne leto je v plnom prúde

Žilinské kultúrne leto je v plnom prúde

Žilinské kultúrne leto 2015 aj tento týždeň pokračuje bohatým kultúrnym programom. Mariánske námestie je plné šikovných rúk remeselníkov, ktorí udržiavajú tradície našich predkov. Návštevníci Tvorivých remeselných dielní majú možnosť na vlastnej koži vyskúšať svoje zručnosti pri výrobe šperkov, brúsení kraslíc, maľovaní na sklo a iných činností.

Streda patrí tradične dychovej hudbe v Sade SNP, kde sa vám o 16.30 hod. predstaví DH Dubňanka, ktorá počas svojej 28. ročnej existencie odohrala mnoho koncertov, no stále jej nechýba entuziazmus na nové vystúpenia. V sobotu 18. júla sa na Mariánskom námestí uskutoční koncert AndreaS kvartet. Ide o hudobné teleso popredných hudobných umelcov. Produkcia je rôznorodá, od klasickej vážnej hudby po muzikál až jazz.

Letné kino na Stanici – Zárečie prinesie v utorok 21. júla film od producenta Stephena Hereka Critters. Je to zábavný americký film, ktorý sa točí okolo malých mimozemských príšer. Telka v meste na Námestí Andreja Hlinku vás pozýva na svoje letné kino, ktoré bude premietať v piatok 17. júla o 20.00 hod. film Chlapčenstvo, v sobotu 18. júla o 17.30 hod. Spongebob vo filme: Hubka na suchu a o 20.00 hod. opäť film Chlapčenstvo.

Žilinské kultúrne leto bude pokračovať počas celých letných prázdnin. Žilinčania sa tak môžu tešiť na spestrenie letného obdobia. Hlavnými partnermi Žilinského kultúrneho leta 2015 sú Kia Motors Slovakia a Nadácia Pontis.

Všetky informácie o Žilinskom kultúrnom lete 2015 nájdete na kulturneleto.eu, zilina.sk alebo na facebooku.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *