sobota - 18. mája, 2024
, Žilinskí poslanci schválili nové symboly pre Bytčicu a Vranie

Žilinskí poslanci schválili nové symboly pre Bytčicu a Vranie

Rozhodlo sa tak v pondelok, 15. februára, na zasadnutí Mestského zastupiteľstva v budove Radnice mesta v Žiline. Slávnostné odhalenie nového erbu mestskej časti Bytčica na Kultúrnom dome sa uskutoční v nedeľu, 21. februára o 15.00 hod. Sprievodný program bude prebiehať v dennom centre vedľa Kultúrneho domu v Bytčici.

Podľa primátora mesta Žilina, Igora Chomu, sa mestské časti – predtým samostatné obce – vracajú aj takouto formou ku svojej histórii a jej koreňom.

Erb mestskej časti Bytčica má v modrom štíte zlatý gryf s červeným jazykom a v striebornej zbroji, držiaci prednými labami veľký strieborný tulipán na zlatej prehnutej listnatej stopke. Vlajka Bytčice pozostáva zo siedmych pozdĺžnych pruhov vo farbách modrej, bielej, červenej a žltej. Vlajka má pomer strán 2:3 a ukončená je tromi cípmi – dvomi zástrihmi siahajúcimi do tretiny jej listu.

Erb mestskej časti Vranie má v striebornom štíte čiernu vranu v zlatej zbroji, stojacu na zelenom kríku vyrastajúcom zo zelenej pažite. Vlajka Vrania pozostáva zo siedmich pozdĺžnych pruhov vo farbách zelenej, bielej, čiernej a žltej. Vlajka má pomer strán 2:3 a je ukončená tromi cípmi – dvomi zástrihmi siahajúcimi do tretiny jej listu.

Zdroj: teraz.sk
Foto: zilina-gallery.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *