pondelok - 8. augusta, 2022
, V Martine pribudne nová oddychová zóna

V Martine pribudne nová oddychová zóna

Koncom januára viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo opäť privítal na Mestskom úrade v Martine zástupcu Indickej republiky, tentokrát prvého tajomníka Vinoda Kelkara. Za rok od prvého stretnutia zástupcov mesta a Indickej republiky plány na spoluprácu nadobudli reálne kontúry a v ideálnom prípade by vďaka nim mohla už v najbližších mesiacoch pribudnúť v meste nová oddychová zóna.

Spolupráca medzi mestom Martin a Indickou republikou sa začala rozvíjať vo februári minulého roku, kedy mesto po prvýkrát navštívil mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Indickej republiky na Slovensku Param Jit Mann s cieľom presvedčiť sa, že v Martine je ako v jedinom meste na Slovensku Gándhího ulica. „Jeho excelencia už minulý rok načrtol, že by ich veľvyslanectvo rado podporilo mesto, v ktorom je ulica pomenovaná podľa jedného z ich národných dejateľov. Po roku príprav a rokovaní sme prvému tajomníkovi predstavili návrh oddychovej zóny v mestskej časti Záturčie, práve pri Gándhího ulici,“ ozrejmil viceprimátor Imrich Žigo.

Projekt novej oddychovej zóny ráta s prepojením Gándhího ulice a priľahlej autobusovej zastávky, doplnením zelene a mobiliáru k už existujúcemu detskému ihrisku a vytvorením pohľadovej bariéry ku kontajnerom, ktoré sa v tejto lokalite nachádzajú. Na financovaní oddychovej zóny sa bude spolu s Indickým veľvyslanectvom podieľať aj Výbor mestskej časti Záturčie a mesto Martin.

Okrem toho mesto pripravuje aj projekty na čerpanie mimorozpočtových zdrojov.„Samozrejme, veľmi si vážime ochotu a aktivitu Indického veľvyslanectva, a preto by sme boli radi, aby aj ich prínos bol viditeľný priamo na mieste. Gándhí nebol človek, ktorý potreboval zviditeľňovať svoju osobu, ale svoje myšlienky a idey. Práve preto bude v oddychovej zóne umiestnená tabuľa s jeho podpisom a mottom: Buď zmenou, ktorú chceš vidieť. Osobne si myslím, že táto myšlienka by mala byť pre nás všetkých inšpiráciou,“ vysvetlil viceprimátor Imrich Žigo. Po doriešení financovania by oddychová zóna v Záturčí mohla pribudnúť do konca roka.

Autor: Michaela Černeková
Foto: Google Map

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rajecká Anča, Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz

Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz

Obľúbené jazdy na historických motorových vlakoch sa budú konať aj tento rok.  Podujatie organizuje Považské …

2 komentáre

  1. To je super… kiežby ich bolo viac… akurát po skúsenostiach s oddychovou zónou v Košútoch- jazierko, som už skeptická. V tomto Martine, všetko krásne, čo mnohých stojí veľkú dávku úsilia… končí pod taktovkou výrastkov, vyvrheľov, ochlastov… škoda… škoda…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *