nedeľa - 14. júla, 2024
, Žilinský primátor chystá zásadné zmeny vo fungovaní mesta do pol roka

Žilinský primátor chystá zásadné zmeny vo fungovaní mesta do pol roka

Primátor Žiliny Peter Fiabáne (nezávislý) chce počas prvých šiestich mesiacov roku 2019 zásadne zmeniť fungovanie mestského úradu, komunikáciu s občanmi a imidž mesta. Zároveň chce vrátiť na dôstojnú úroveň útvar hlavného architekta a pripraviť dlhodobý plán rozvoja mesta.

„Zaujíma ma, akí ľudia a ako pracujú“

Primátor v období do vianočných sviatkov absolvoval stretnutia s celým manažmentom mestského úradu. Začal sa osobne postupne zoznamovať s prácou jednotlivých oddelení mestského úradu a informoval ich aj o svojej predstave, ako by spolupráca mala vyzerať. Riešime otázky spojené s hokejom, keďže som ho nenašiel v úplne ideálnom stave. Na účte je minimum peňazí, nedôvera sponzorov a partnerov voči hokeju je vysoká. Potrebujeme preto stabilizovať vzťahy medzi Žilbytom, ktorý je správcom zimného štadióna, a mestským hokejovým klubom, ktorý má už nové vedenie, a ideme do ďalšej práce. Cieľom je dať hokeju hlavne dôveru, ktorá mu chýba. Rozhodne už nemôže čakať takú finančnú podporu zo strany mesta ako v minulosti, „ prezradil Fiabáne.

Za problematické po nástupe do funkcie označil viaceré oblasti. Potrebu zmeny primátor vníma aj v komunikácii s občanmi. „Narážam na to dennodenne. Na jednej strane som milo prekvapený profesionálnym prístupom väčšiny pracovníkov mestského úradu a zvládnutými vecami. Na druhej strane, nie sú naučení komunikovať s obyvateľmi v určitých fázach, keď sa niečo chystá. To je vec, ktorú chcem určite zmeniť. V najbližšom období je zároveň kľúčové nastaviť služby tak, aby fungovali pre ľudí stopercentne. V roku 2019 by sme mali do pol roka realizovať zásadné zmeny z hľadiska fungovania úradu, komunikácie s občanmi a celkovo imidžu mesta,“ povedal.

Prvé konkrétne kroky už na začiatku roka 2019

Okrem zlepšenia služieb mestského úradu za prioritu v roku 2019 považuje za zásadné zlepšiť starostlivosť o čistotu, poriadok a celkový stav verejných priestorov v našom meste. Za veľmi dôležitú považuje aj prípravu, tvorbu a vznik nového strategického útvaru, ktorý by začal riešiť budúcnosť mesta v koncepčnej rovine. Ambíciou je pripraviť dlhodobý plán rozvoja mesta a pristúpiť k príprave nového územného plánu. „Dôležitá je pre mňa aj spolupráca s poslancami mestského zastupiteľstva, ktorá má šancu na úspech. Ale musíme to zvládnuť všetci. Pripravíme štvorročný plán pre rozvoj mesta. Okrem mojej predstavy a vecí zahrnutých v Pláne ZA, bude určite obsahovať aj návrhy, plány a predstavy súčasných poslancov. Ale aj tých, ktorí neuspeli a mali v predvolebnej kampani dobré nápady. Aby sme naozaj pripravili dobrý plán, ktorý mesto niekam posunie, “ dodal žilinský primátor.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …