piatok - 8. decembra, 2023
, Známe kúsky z dielne nábytkových dizajnérov

Známe kúsky z dielne nábytkových dizajnérov

Naše staré mamy si v minulosti nechali kreatívne nápady práve na toto obdobie. Skutočne je tomu tak. V zime sa posadili na teplé miesto, väčšinou za pec a spokojne si vyrábali to, čo budú potrebovať inokedy. V letných mesiacoch bola robota odlišná a pracovalo sa najviac na poli a okolo domácich zvierat. Ktovie, možno to platí aj pre dnešných dizajnérov. V zime navrhujú a vytvárajú tie najkreatívnejšie výrobky a v lete ich predvádzajú na všetkých možných podujatiach.

Práca s najrozličnejším materiálom

Pri navrhovaní doplnkov do domácnosti to môže byť niekedy zaujímavé. Dizajnéri vedia vytvoriť tak originálne kúsky, ktoré slúžia najskôr filmovému priemyslu a potom ho chce mať každý z nás aj doma, vo svojej obývačke. Dnešný nábytok Black Red White pracuje so základnými farbami, ktoré svojou jednoduchosťou nenarušia žiadny priestor. V minulosti sa  viac zdobil a bol dekoratívnejšieho charakteru. Dnes sa dáva naopak prednosť jednoduchým a čistým líniám.

Navrhovanie nábytku asi nie je jednoduchý biznis a pokiaľ ho chcete dostať aj do konkurenčného prostredia, musíte mať v prvom rade veľkú chuť a odhodlanie pre takýto štart. Bez služieb ako je rýchla preprava tovaru k samotnému zákazníkovi to asi nepôjde. Okrem toho si musíte rozmyslieť s akým materiálom chcete pracovať. Potom vám už len stačí myšlienka, ktorú dotiahnete do konca.

Príklad veľkého úspechu

Určite poznáte aj vy jedno z najslávnejších kresiel. Jeho autorom je dizajnér Aarnio Eero, jeden z najväčších novátorov moderného nábytkového designu. V 60. rokoch experimentoval s plastom a snažil sa tak oživiť klasické farby a organické tvary. Držal sa hesla „Svet je guľatý.“ Pokiaľ si pozriete jeho návrhy, zistíte, že sa táto myšlienka v jeho výtvoroch naozaj odráža. Kreslo Ball Chair z roku 1963 a Bubble Chair sú kultové aj vďaka známemu filmu Men in Black.

Návrhárske diela v oblasti nábytkového dizajnu vedia byť niekedy naozaj zaujímavé. Vo fantázii sa medze nekladú, a tak ako pri moderných dual sim mobiloch si nikdy nemôžete byť istý, kedy sa ich neustály rozvoje zastaví, podobne to  platí aj v tomto priemysle. Jednoducho doba ide stále dopredu, a ktorá novinka sa v nej uchytí je koniec koncov len na nás samotných.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *