piatok - 19. apríla, 2024
, Jerguš Oravec: Na Ramenách Otcov Tour

Jerguš Oravec: Na Ramenách Otcov Tour

Mnohokrát hudobne ocenený hudobník, autor a spevák známy najmä svojou majstrovskou hrou na gitaru Jerguš Oravec, vydáva svoje prvé LP „Na Ramenách otcov“ na ktorom transformuje svoje doterajšie nielen hudobné ideály do veľmi osobnej výpovede. V Martine si môžete vypočuť jeho koncert v piatok 17. februára o 20:00 v Barmuseu.

Keby nebolo dôb našich otcov, nebolo by pre nás ani dôb terajších! Matematicky presné kompozície, osobné texty, chuť experimentovať a ideál posúvať hranice remesla je cítiť skrz celú nahrávku. Skladby sa príjemne zlievajú žánrovo od blues, pop, garáž rock, psychedelik, až po elektro. Revitalizuje tak Slovenský hudobný éter feelingom čias Pink Floydu, Hendrixa, Zappu, Ursínyho, či Filipa.

Oravec je autorom, producentom a masterom albumu a platne, autorom artworku je Jergušov otec akademický maliar Juraj Oravec. Symbolicky tak spojuje odkaz vďaky voči múdrosti predošlých generácii. Tento album si vychutná každý, kto vie čo je to poriadny rock a blues, no aj milovník moderných indie kapiel.

Ak ste rocker srdcom i dušou pri Oravcových Na Ramenách Otcov totiž zažijete radosť, smútok, hnev, vzrušenie aj obdiv bez ohľadu na vek. Jerguš vystúpi zo svojím 3JOm a predvedie svoj nový album. Talentovaný skladateľ, výborný interpret, skvelý gitarista a spevák. Jeho osobnosť a charizmu však budú dopĺňať na štvrtkovom koncerte aj jeho dvaja nemenej talentovaní muzikanti. Denis Pagáč hrajúci basovu gitaru a Peter Schön na bicie nástroje.

Viac sa o hudobníkovi dočítate na jeho stránke jergusoravec.com a bližšie informácie ohľadom koncertu a vstupného nájdete na stránke barmuseum.eu.

zdroj: barmuseum.eu

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *