nedeľa - 14. júla, 2024
, ŽSR vykonávajú údržbu trate Lietavská Lúčka – Rajec

ŽSR vykonávajú údržbu trate Lietavská Lúčka – Rajec

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vykonávajú v dňoch 18. a 19. júla, v čase od 9.00 hod. do 15.00 hod. údržbu trate Lietavská Lúčka – Rajec. V uvedenej dobe sú vybrané vlaky osobnej dopravy nahradené autobusovou dopravou.

Zamestnanci ŽSR počas výluky vykonajú údržbu trate, zameranú najmä na kosenie trávnatého porastu na najkritickejších miestach v takmer 14-kilometrovom úseku medzi železničnými stanicami Lietavská Lúčka a Rajec. Svojou činnosťou zlepšia rozhľadové pomery na železničných priecestiach, ktoré sa nachádzajú v uvedenom úseku.

Zároveň sa na niektorých miestach na trati uskutoční úprava štrkového lôžka, zamestnanci ŽSR opravia poškodené traťové značky a dotiahnu uvoľnené upevňovadlá koľajníc. V ŽST Lietavská Lúčka sa zrealizuje zváranie výhybky. Uvedené činnosti ŽSR vykonávajú vlastnými personálnymi aj strojnými kapacitami.

V čase výluky budú vlaky osobnej dopravy medzi železničnými stanicami Lietavská Lúčka a Rajec odrieknuté a namiesto nich bude jazdiť náhradná autobusová doprava (NAD).

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek a hlásení staničných rozhlasov v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca – Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra – 18 188, prípadne na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

 ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Autor: Martina Pavliková/hovorkyňa ŽSR
Foto: vlaky.net

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *