štvrtok - 29. februára, 2024
, Hudobný výlet do Zrakovej pyramídy

Hudobný výlet do Zrakovej pyramídy

Kultúrne centrum Stanica pripravilo na sobotu večer 16. júla hudobný výlet do malebného prostredia Súľova. Sólový koncert ukrajinského basgitaristu Rodiona Sun Liona sa uskutoční v drevenom objekte Zrakovej pyramídy postavenej v minulom roku v Súľove podľa návrhu výtvarníka Juraja Gábora.

Špeciálny autobus do Súľova bude vypravený v sobotu zo Žiliny spred Stanice Žilina-Záriečie o 19.00 hod. Predpokladaný návrat do Žiliny je tým istým autobusom o 22.30 hod. V prípade veľmi nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v Novej synagóge v Žiline o 20.00. Ak si chcete koncert vychutnať v horizontálnej polohe, zoberte si so sebou karimatku. Ak máte chuť zostať v Zrakovej pyramíde aj cez noc, pribaľte si aj spacák.

Basgitarista Rodion Sun Lion bude ešte deň predtým v piatok hrať na Stanici o 20.00 hod. so žilinskými hudobníkmi bubeníkom Petrom Kurillom a gitaristom Lukášom Pialom. Vstupné na oba koncerty je dobrovoľné. Dokončenie Zrakovej pyramídy a pozývanie umelcov na výlety za zvukmi podporila Nadácii Kia Motors Slovakia a Fond na podporu umenia. Dlhodobo sa snažíme pomáhať umelcom z Ukrajiny a organizujeme diskusie o aktuálnom dianí v tomto regióne. Máme pocit, že by sme mali našich susedov lepšie poznať. Máme veľa priateľov v Užhorode a ďalších mestách. V ťažkých časoch je dôležité, aby sme na nich nezabudli,“ povedal Róbert Blaško, projektový manažér kultúrneho centra Stanica.

 Rodion Sun Lion, basgitarista ukrajinskej kapely G.D.R, je univerzálnym hráčom, ktorý spolupracuje s hudobníkmi naprieč celým spektrom žánrov. Počas kariéry hrával v kapelách, ktoré vypredávali štadióny, alternatívny rock, world music aj heavy metal. Vo svojej sólovej tvorbe naplno využíva možnosti basgitary a elektronických slučiek. Inšpiráciu čerpá aj z bezhraničnej ázijskej stepi. Narodil sa v Kazachstane, žije a tvorí v Užhorode. Vo svojom poslednom sólovom projekte Before I Sleep sa inšpiroval duševnými stavmi pred zaspávaním. Výsledkom je príjemný meditatívny a introspektívny album, ktorý zahrá v Zrakovej pyramíde v Súľove. Jeho tvorbu si môžete vypočuť na https://www.soundcloud.com/rodion-sun-lion.

Autor: Peter Hapčo/PR manažér Stanice Žilina-Záriečie
Foto: Stanica Žilina-Záriečie

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *