nedeľa - 16. júna, 2024
Zuzana Smatanova, Zuzana Smatanová si k novému singlu nakreslila vlastný videoklip

Zuzana Smatanová si k novému singlu nakreslila vlastný videoklip

Rok 2023 patrí Zuzane a jej oslave 20.teho výročia pôsobenia na scéne – po dvoch úspešných pesničkách Tajomstvo a Gravitácia (33 týždňov v TOP10), a veľmi plodným koncertným letom, prichádza pred svojich fanúšikov s treťou tohoročnou novinkou, asi najosobnejšou piesňou jej doterajšej kariéry.

Sľub, že prežijem” vychádza symbolicky práve na Svetový deň duševného zdravia a je o mojom vlastnom boji s vyhorením a depresiou.

„Je to môj osobný sľub sebe samej, že to musím zvládnuť, postarať sa o seba, a zachrániť sa…Chcem touto pesničkou poukázať na to, že je potrebné o duševnom zdraví hovoriť na verejnosti oveľa viac ako doteraz, aby sa zotierali stigmy, a aby ľudia, ktorí sa sami trápia s akoukoľvek duševnou nepohodou, alebo aj vážnou poruchou, požiadali o pomoc odborníkov. Urobila som to bez akejkoľvek hanby aj ja, a bolo to to najlepšie, čo som mohla pre seba urobiť. Dnes som aj vďaka odbornej pomoci opäť zdravá, silnejšia, a sama pre seba som sa stala najväčším hrdinom. Cez túto životnú skúsenosť som našla cestu k sebaláske aj sebaúcte, objavila som vlastnú hodnotu, a teraz chcem pomáhať iným ľuďom, ktorí prechádzajú ťažkým obdobím, ako som kedysi prechádzala ja.“ – prezradila Zuzana Smatanová, prečo sa odhodlala skladbu zložiť.

Práve preto, že je to môj osobný príbeh, rozhodla som sa nakresliť si ho sama

„Dej videoklipu sa odohráva v silnej búrke na rozbúrenom mori – vlny sú obrovské, nedokážem im vzdorovať, vypadnem z loďky, a bezmocne padám až na samé dno. Tam sa rozhodnem, kvôli sebe a mojim najbližším, pozbierať posledné zvyšky mojich síl odraziť sa od dna, a vyplávať opäť nad hladinu.

Chcem sa poďakovať všetkým mojim kamarátom, ktorí sa vo videu objavia, za ich osobný odkaz a odvahu podeliť sa s podobnými príbehmi, aký som sama zažila –  Kristína Tormová, Fero Joke, Kristína Kanátová a Ronie. Spojila nás rovnaká skúsenosť a čas strávený s nimi bol úžasne ľudský. Navzájom sme cítili našu veľkú vnútornú silu a ochotu rozprávať o našich príbehoch pre všetkých, ktorí to potrebujú.

Za animáciou mojich obrázkov stojí skvelý Waldemar Švábenský, mix zvuku mal na starosti už tradične Ivan Jombik, programovala som spoločne s Lacom Rychtárikom, a hudobnú produkciu som obstarala ja sama.“ – speváčka približuje dej a vznik videoklipu.

Zdroj: TS, Pavol Smolka, manažér

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …