štvrtok - 30. novembra, 2023
Zuzana Smatanova, Zuzana Smatanová si k novému singlu nakreslila vlastný videoklip

Zuzana Smatanová si k novému singlu nakreslila vlastný videoklip

Rok 2023 patrí Zuzane a jej oslave 20.teho výročia pôsobenia na scéne – po dvoch úspešných pesničkách Tajomstvo a Gravitácia (33 týždňov v TOP10), a veľmi plodným koncertným letom, prichádza pred svojich fanúšikov s treťou tohoročnou novinkou, asi najosobnejšou piesňou jej doterajšej kariéry.

Sľub, že prežijem” vychádza symbolicky práve na Svetový deň duševného zdravia a je o mojom vlastnom boji s vyhorením a depresiou.

„Je to môj osobný sľub sebe samej, že to musím zvládnuť, postarať sa o seba, a zachrániť sa…Chcem touto pesničkou poukázať na to, že je potrebné o duševnom zdraví hovoriť na verejnosti oveľa viac ako doteraz, aby sa zotierali stigmy, a aby ľudia, ktorí sa sami trápia s akoukoľvek duševnou nepohodou, alebo aj vážnou poruchou, požiadali o pomoc odborníkov. Urobila som to bez akejkoľvek hanby aj ja, a bolo to to najlepšie, čo som mohla pre seba urobiť. Dnes som aj vďaka odbornej pomoci opäť zdravá, silnejšia, a sama pre seba som sa stala najväčším hrdinom. Cez túto životnú skúsenosť som našla cestu k sebaláske aj sebaúcte, objavila som vlastnú hodnotu, a teraz chcem pomáhať iným ľuďom, ktorí prechádzajú ťažkým obdobím, ako som kedysi prechádzala ja.“ – prezradila Zuzana Smatanová, prečo sa odhodlala skladbu zložiť.

Práve preto, že je to môj osobný príbeh, rozhodla som sa nakresliť si ho sama

„Dej videoklipu sa odohráva v silnej búrke na rozbúrenom mori – vlny sú obrovské, nedokážem im vzdorovať, vypadnem z loďky, a bezmocne padám až na samé dno. Tam sa rozhodnem, kvôli sebe a mojim najbližším, pozbierať posledné zvyšky mojich síl odraziť sa od dna, a vyplávať opäť nad hladinu.

Chcem sa poďakovať všetkým mojim kamarátom, ktorí sa vo videu objavia, za ich osobný odkaz a odvahu podeliť sa s podobnými príbehmi, aký som sama zažila –  Kristína Tormová, Fero Joke, Kristína Kanátová a Ronie. Spojila nás rovnaká skúsenosť a čas strávený s nimi bol úžasne ľudský. Navzájom sme cítili našu veľkú vnútornú silu a ochotu rozprávať o našich príbehoch pre všetkých, ktorí to potrebujú.

Za animáciou mojich obrázkov stojí skvelý Waldemar Švábenský, mix zvuku mal na starosti už tradične Ivan Jombik, programovala som spoločne s Lacom Rychtárikom, a hudobnú produkciu som obstarala ja sama.“ – speváčka približuje dej a vznik videoklipu.

Zdroj: TS, Pavol Smolka, manažér

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tolstoys, Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Berlínsko-slovenská groovy mágia prvý krát v Martine na FESTHUDOBNE, 8. septembra o 20:00  V …