sobota - 27. apríla, 2024
, Tipsport liga: Hokejisti MsHK Žilina v 15. kole podľahli Popradu

Tipsport liga: Hokejisti MsHK Žilina v 15. kole podľahli Popradu

V 15. kole hokejovel Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina prehrali s Popradom 3:7.

Poprad začal pod Dubňom lepšie, dominoval korčuliarsky aj na puku a na konci 3. min sa aj ujal vedenia.  O niečo vyše dve minúty bolo už 0:2, to keď situáciu 2 na 2 zužitkoval po prihrávke Svitanu na gól Bondra. Domáci tréner si vzal oddychový čas, ktorý na chvíľu Žiline pomohol, ale iba do prvého vylúčenia v zápase, ktoré potrestal gólom už po 14 sekundách početnej výhody Macík. „Vlci“ zdvihli hlavy o minútu neskôr, Ručkay z pravého kruhu obstrelil Vošvrdu a znížil. V oslabení však tesne pred koncom prvej časti unikol Síkela a takmer znížil, Vošvrda však svoj tím podržal.

Druhá tretina sa niesla v znamení vylúčení a veľa hokejovej krásy ani šancí nepriniesla. Poprad zahral dobrú presilovku v polovici zápasu, kedy sa udržal na puku v útočnom pásme na takmer celú početnú výhodu a Žilinčania aj po jej skončení vyhodili puk iba za cenu zakázaného uvoľnenia. Onedlho vyhrali hostia buly, Brejčák si prebral puk, vylepšil pozíciu a zvýšil. Domáci odpovedali o 25 sekúnd premiérovým gólom Milého v žilinskom drese, ale posledné slovo mal Belluš, ktorý prestrelil Mikoláša, a ten sa nechal vystriedať Lackovičom. Domáci 18-ročný debutant medzi tromi žrďami v najvyššej mužskej súťaži bol od úvodu záverečnej časti v permanencii, hostia navyše hrali aj presilovku, ale Lackoviča v nej neprekonali. Presilovky si v polovici tretiny zahrali aj „vlci“ a druhú dokázali využiť, keď Baginovu strelu tečoval za Vošvrdu Podešva. Rozhodnutý duel sa potom už iba dohrával, väčšinou v tretine domácich. Lackovič si nakoniec čisté konto neudržal, keď ho v presilovke zblízka prekonal Zagrapan a stanovil na konečných 7:3 pre hostí.

„Mali sme zlý vstup do zápasu, prvých desať minút bolo od nás asi najhorších v tejto sezóne. Od toho sa odvíjal celý zápas. V druhej časti sme hrali polovicu v oslabení, čo naozaj nejde. Vzalo nám to množstvo síl a nedokázali sme s výsledkom už nič urobiť,“ prezradil asistent trénera Žiliny, Aleš Bachánek.