piatok - 26. apríla, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina porazil v 29. kole Budapešť

Tipsport liga: MsHK Žilina porazil v 29. kole Budapešť

V 29. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina zdolali MAC Budapešť 4:2.

Domáci chceli aj po tretí raz v sezóne cítiť chuť víťazstva

Žilina mala v pláne konečne vyhrať za tri body. Od úvodu zápasu sa tak pustili do svojho súpera, ale v rozlete ich pribrzdili dve vylúčenia. Tie však maďarský tím nedokázal potrestať. V 12. min. Bárta prihral pred bránu Beránkovi a český legionár desiatym gólom sezóny bez váhania otvoril skóre. Hostia takmer vyrovnali v 19. min., keď Odnoga trafil do žŕdky. V záverečných sekundách 1. tretiny mali domáci šancu na zvýšenie náskoku, ale po akcii Hvilu neprestrelil Rajnu ani Podešva, ani Balej a puk nakoniec upratal do bezpečia Burt.

Hosťom sa podarilo v úvode 2. tretiny vyrovnať, keď sa Terbócs dostal v útočnej tretine k puku a ponad ľavé rameno Mikoláša ho poslal do siete. O chvíľu hrali hostia presilovku, držali v nej Žilinu v pásme, ale vlci sa oslobodili a dokonca mali po akcii Hunu so Žilinom blízko ku gólu. Ten sa im podarilo streliť v 27. min., keď Kučný z ľavej strany od modrej čiary švihom vymietol pavučinu z ľavého rohu Rajnovej brány. Žilinčania však vyrobili v rýchlom slede dva fauly a maďarský tím mal k dispozícii 97 sekúnd presilovky o dvoch hráčov. Takmer v nej však inkasoval, keď sa k puku dostal Síkela, ale svoj nájazd na Rajnu a blafák nevyriešil dobre. Vlci postupne získavali prevahu a tlačili sa do zakončenia, ale súper odolával a podnikal navyše nebezpečné protiútoky, ktoré však Mikoláš stihol pokryť.

Power play súperovi nepomohol

Žilinčania sa v úvode záverečnej časti dostali po prvý raz do dvojgólového vedenia, keď Beránek z pravej strany prihral pred bránku voľnému Ručkayovi, ktorý dostal puk cez Rajnovu lapačku do bránky. Vlci aktívnou hrou hostí veľmi do tlaku nepúšťali, a hoci sa tí snažili o kontaktný gól a mali aj nejaké šance, Mikoláš svoj tím podržal. Hostia dve minúty pred koncom odvolali Rajnu z brány a o pár sekúnd Terbócs tečovaním Dudásovej strely od modrej znížil na rozdiel gólu. Budapešť vycítila šancu, opäť hrala power play, ale 52 sekúnd pred koncom Huna štvrtým gólom definítívne rozhodol o zisku troch bodov pre Žilinu.

„Do zápasu sme vstúpili nervózne, ale potom sme šance súpera, ktorého sme mali dobre prečítaného, ustáli. Bolo dôležité, že sme ubránili presilovku súpera o dvoch hráčov a dokázali zareagovať na zmeny v súperovej taktike. Hrali sme agresívne a jednoducho v obrane, v úvode tretej tretiny sme dali gól a upokojili sa. Naša hra sa zdvihla a vďaka tomu sme zápas vyhrali,“ povedal asistent trénera Žiliny, Aleš Bachánek.