streda - 24. apríla, 2024
, 17. ročník Garmin Žilinského Triatlonu predo dvermi

17. ročník Garmin Žilinského Triatlonu predo dvermi

V sobotu 15. augusta sa v lokalite Vodného diela v Žiline uskutoční v poradí už 17. ročník medzinárodného športového podujatia Žilinský Triatlon 2015. Podujatie, ktoré je súčasťou seriálu pretekov Slovenského pohára v triatlone a kros triatlone a Majstrovstvami SR mužov i žien v šprint triatlone organizačne zabezpečuje Klub plaveckých športov Nereus Žilina. Žilinský triatlon patrí dlhoročne medzi najvýznamnejšie medzinárodné športové akcie, ktoré sa organizujú pravidelne v našom meste. V roku 2013 získalo podujatie ocenenie športové podujatie roka mesta Žilina. Usporiadatelia očakávajú účasť približne 400 pretekárov zo Slovenska i okolitých krajín.

Počas sobotného súťažného dňa si zmerajú svoje sily v tomto náročnom, ale krásnom športe na jednotlivých tratiach ako úplní začiatočníci, tak aj skúsení pretekári i veteráni, jednotlivci i štafety.

Triatlonový sviatok odštartuje v sobotu o 9.30 pretekom v cestnom šprint triatlone jednotlivcov a štafiet ( 0,75 km plávanie – 20 km cyklistika – 5 km beh ). Tento pretek je aj súčasťou Slovenského pohára 2015 v triatlone a Majstrovstvami SR v šprint triatlone mužov a žien. Na obed podujatie pokračuje hlavným pretekom a to na dvojnásobných olympijských tratiach. Súťažiť sa bude v nádrži Vodného diela a na priľahlých cestných komunikáciách, z ktorých bude v tento deň z dôvodu bezpečnosti pretekárov vylúčená automobilová doprava. Na záver náročného programu o 15.00 organizátori zaradili preteky v terénnom kros triatlone, ktoré sú taktiež zaradené do seriálu Slovenského pohára 2015 a súčasne aj súčasťou XTERRA CZECH TOUR 2015. Plávať sa bude tak ako aj v prípade predchádzajúcich cestných pretekov vo vode Vodného diela, náročná cyklistická trať povedie okolo Váhu, poza obec Teplička, ďalej po hrebeni Dubňa do Budatína a späť na Vodné dielo a bežecká trať je vytýčená po oboch brehoch rieky Váh.

Okrem športového programu je pre divákov a návštevníkov Vodného diela pripravený aj doplnkový program – predvádzanie a predaj cyklistického, plaveckého a bežeckého športového sortimentu a stánky s občerstvením.

Bližšie informácie nájdete na zilinskytriatlon.nereus.sk. Príďte – neoľutujete.

Garmin Žilinský Triatlon – bolesť pominie, hrdosť zostane.

Foto: sportup.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *