štvrtok - 18. apríla, 2024
, 2WOMEN: výstava výtvarných diel odkrývajúcich vnútorný svet ženskej duše

2WOMEN: výstava výtvarných diel odkrývajúcich vnútorný svet ženskej duše

Priatelia výtvarného umenia sa môžu tešiť na vernisáž výstavy „2WOMEN“ od autoriek Slávky Šlesárovej a Vlasty Števkovej, ktorá sa uskutoční 13. januára o 17:30 v priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo na január výstavu 2 WOMEN, ktorá mala svoju premiéru v máji 2016 v Púchove. Nadväzovala na tvorbu spojenú s námetom „žena a mačka“ a ich premeny. Teraz budú môcť návštevníci vidieť pokračovanie spolupráce dvoch autoriek Slávky Šlesárovej a Vlasty Števkovej a ich posun v téme.

Slávka Šlesárová začala vnárať do svojej tvorby svet konkrétnej maľby a kresby, so silným ornamentálnym až abstrahujúcim dôrazom. Tvorbe dodáva silný štylizovaný portrét ženy, ktorý sa objavuje len v kontúrach tváre a v líniách organických tvarov. Ženy na obrazoch majú jemne a poeticky navodzovať skrytú ženskú dušu, vnútorný svet ženy schovaný za neurčitý pohľad.

Vlasta Števková vo svojej tvorbe vychádza z konkrétnej kresby mačky a spája reálne motívy s abstraktnými do lineárnych koláží, v ktorých prevláda línia. Línia ako vlnenie tela, zachytenie zvukov, skrytých emócií, skrútenie do klbka ako pocit ochrany a ďalšie symboly. Mapovanie životných ciest cez mačku k žene a od ženy k mačke až po zjednodušený záznam prírody. Aj maľba je konkrétnejšia, s jemným rozochvením ukrýva v sebe túžby, myšlienky i sny mačky a ženy.

Výstava bude verejnosti prístupná od 14. januára do 3. februára v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.  Viac informácií nájdete na stránke Turčianskeho kultúrneho strediska.

, 2WOMEN: výstava výtvarných diel odkrývajúcich vnútorný svet ženskej duše

zdroj: tks.sk

foto: zdroj

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *