pondelok - 22. júla, 2024
, 5 tipov, ako zostať od rána do večera  produktívni

5 tipov, ako zostať od rána do večera  produktívni

V živote je len málo vecí, ktoré sa dajú len tak jednoducho ovládať. Bohužiaľ čas medzi ne nepatrí. Môžete však ovládať, ako produktívne ho využiť. Určite to má zmysel. Treba si však nájsť vhodný spôsob.

Problémom teda nie je nájsť si viac času na podnikanie, ale racionálnejšie využívať to, čo už je k dispozícii. Tu je päť užitočných tipov na zvýšenie produktivity, ktoré vám pomôžu získať najlepší rytmus v každodennom zhone.

1. Vykročte správnou nohou

Spôsob, akým strávite ráno, nastavuje tón na celý deň. Ak sa zobudíte skôr a dostanete sa do plnej pracovnej pripravenosti, urobíte za deň oveľa viac. Okrem chutnej kávy by ste mali začať deň kladnou poznámkou. Ľudia sa najčastejšie zameriavajú na to, čo sa im deň predtým nepodarilo, ale v záujme čo najúspešnejšieho využitia času je najlepšie prehodnotiť priority a začať ciele nového dňa.

Odložte svoj telefón a e-mail a začnite s nejakým mentálnym stimulačným cvičením, ako je napríklad cvičenie jogy alebo fitnes. Cvičenie stimuluje krvný obeh a dáva vám za prácu adekvátnu odmenu. Joga vám zároveň vyčistí hlavu, vďaka čomu bude využitie tonerov do multifunkčnej tlačiarne konečne plnohodnotné.

2. Naplánujte si nasledujúci deň

Toto je stará stratégia zvyšovania výkonu, kde sa na konci každého dňa odporúča zostaviť zoznam šiestich dôležitých vecí, ktoré chcete urobiť nasledujúci deň. Úlohy v zozname sú zoradené podľa dôležitosti: prvá je najdôležitejšia, posledná najmenej dôležitá.

Nejde o to, aby sa všetky úlohy riešili čo najskôr, ale aby ste sa sústredili iba na vykonávanie prvej z nich a pokračovať k ďalšej úlohe až po dokončení prvej úlohy. Postupujte takto, kým sa všetko nedokončí podľa plánu a zvážte pritom svoje bežné normy výkonu.

3. Nájdite si čas na odpočinok

Napriek tomu, že je pre nás prirodzené spať iba v noci, je možné, že krátke prestávky počas dňa alebo siesty sú presne to, čo potrebujete na zvýšenie produktivity. Viacfázový spánok je metóda, pri ktorej je obvyklý nepretržitý sedemhodinový (jednofázový) spánok rozdelený na časti.

Vyskúšajte ho a uvidíte, ako vám to v práci alebo pri písaní zaujímavej diplomovej práce pomôže.

4. Pozerajte sa na život optimisticky

Spokojní zamestnanci pracujú energickejšie. Vedci zistili, že pri práci s veselými ľuďmi sa produktivita pozorovaných zvýšila o 12 %. Ak dosahujete rast produktivity na pracovisku, držte krok s veselými a šťastnými zamestnancami a vyhýbajte sa tým, ktorí majú negatívne myšlienky. Okrem toho, pri zachovaní radostnej nálady, môžete zvýšiť úroveň produktivity ostatných ľudí, čo  bude prospešné pre všetkých.

5. Vypite šálku kvalitnej kávy

Dlhoročný výskum ukázal, že kvalitná káva zvyšuje produktivitu. V tejto oblasti vám môže lahodný nápoj poskytnúť obrovskú službu. Počas dňa, keď sú neuróny aktivované, sa v mozgu vytvára adenozín. Nakoniec sa človek v dôsledku svojho neustáleho rozvoja cíti unavený. Káva pomáha bojovať proti tomuto účinku tým, že pôsobí ako adrenoreceptory, ktoré blokujú adenozín. “

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …