pondelok - 22. apríla, 2024
, Na problémových susedov musíte ísť s rozvahou

Na problémových susedov musíte ísť s rozvahou

Aj napriek tomu, že ste tolerantní, susedia na vás ohľad zrejme veľmi neberú. Problém bývania v bytoch je dlhodobo známy, no riešenia žiadne. Avšak, my jedno z tých najlepších pre vás teraz máme.

Moderná zvuková izolácia bytu je schopná vyriešiť problém takmer akéhokoľvek hluku. Nie je to však komplikácia, ktorú vám vždy pomôže vyriešiť dobrá správa budov. Správne riešenie si musíte vedieť vybrať sami.

Akustická pena je základ

Pred výberom zvukovo izolačných materiálov pre byt je však potrebné túto úlohu presne nastaviť. To znamená, aby ste si určili, ktoré miestnosti a od ktorých zdrojov hluku je potrebné izolovať.

Vo väčšine prípadov si zákazníci vyberajú čiastočnú zvukovú izoláciu bytu od susedov, keď sú osobitne vybrané izby vystavené dodatočnej zvukovej izolácii: spálne, detské izby, študovne alebo obývacie izby.

Súčasne, najmä v nových budovách, sa už často vyskytujú prípady úplnej zvukovej izolácie všetkých priestorov bytu – to znamená, že majiteľ sa v tomto prípade už presvedčil o výhodách kvalitnej akustickej peny.

Vyberte si lepšie plastové okná

Pomerne veľká časť hluku sa do interiéru dostáva cez okná a dvere. V tomto prípade je riešením kúpa lepších plastových okien, ktoré budú dobre tesniť a mať v profile viac vzduchových komôr.

Nové plastové okná môžete doplniť o moderné vonkajšie žalúzie, ktoré sú dobrým „izolátorom“ tiež. Rovnako dobre vám pomôžu aj závesy.

Ak nemáte na rozsiahle rekonštrukcie. Na najviac náchylné steny umiestnite čo najviac nábytku. Skrine s oblečením alebo knižnice sú ideálne. Niekedy však pomôže aj koberec alebo moderný obklad, vďaka ktorému si svoj priestor na bývanie aj skrášlite.

Ako hluk ovplyvňuje ľudské zdravie?

Hluky z okolia ovplyvňujú človeka na duševnej aj fyzickej úrovni. Pôsobením na psychiku vedú k nervovým poruchám, nespavosti a stresu. Neustály stres ničí zdravie a skracuje život. Podľa lekárov nám dokáže dlhodobé pôsobenie hluku odobrať 8-12 rokov zo života.

Hluky, aj keď nie príliš hlasné, ale dlhé, menia frekvenciu kontrakcií srdcového svalu, znižujú a zvyšujú krvný tlak a znižujú prietok krvi do mozgu.

Vedci zistili, že po 10 rokoch života v rušnom meste sa ľudia stávajú náchylnejšími na rôzne choroby. Majú zvýšené choroby gastrointestinálneho traktu, hypertenziu a ischemickú chorobu srdca.

Správnou izoláciou a prístupom to môžete všetko zmeniť k lepšiemu. V krajnom prípade hľadajte pomoc v Zákone č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …