sobota - 4. mája, 2024
HK Martin, Hokejisti Martina hostili lídra súťaže. Fanúšikovia v aréne videli hattrick

Hokejisti Martina hostili lídra súťaže. Fanúšikovia v aréne videli hattrick

V aktuálnom 14. kole SHL Martin hostil tím na prvej priečke tabuľky – Humenné. Východniari v predchádzajúcom kole prehrali s našim susedom, Žilinou, tesne 1:2 po predĺžení a keďže ich ambíciou bolo si prvenstvo v tabuľke udržať, ich motivácia vyhrať bola o to vyššia. Martinčania išli do zápasu rozbehnutý, keďže posledných 6 zápasov v rade vyhrali a na domácom ľade jednoznačne nechceli túto šnúru prerušiť. Čakal nás teda zaujímavý zápas, v ktorom každý z aktérov mal o čo hrať.

Prvá tretina bola dynamická, už po 7. minútach domáci vyhrávali po góloch Tiainena a Juščáka. Martinčania však neboli dlho na koni. V dvanástej minúte sa hostia vrátili do zápasu dvomi rýchlymi gólmi a zápas začal odznova. V druhom dejstve hrali Martinčania disciplinovane a to sa im vyplatilo. Najprv sa dostali do vedenia v 25. minúte gólom Poliačeka a o tri minúty neskôr pridal svoj druhý gól v zápase Juščák. V tretej tretine Humenné neskórovalo, naopak, ešte jeden gól dostali. V 54. minúte zakončil svoje hokejové predstavenie Juščák hattrickom.

V Martine víťazná šnúra pokračuje 7. triumfom v rade, klub sa aktuálne nachádza na 3. mieste bodovej tabuľky.

HK VITAR MARTIN – HC 19 HUMENNÉ 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

Góly: 3. Tiainen (Charvát), 7. Juščák, 25. Poliaček (Vaňo), 28. Juščák (Petran, Toma), 54. Juščák (Toma) – 12. Horvát (Markuš, Lačný), 12. Ragan