nedeľa - 24. septembra, 2023
, Abdulhai Al Amoodi o mesiaci ramadán: Veľa ľudí robí vtedy najviac dobrých skutkov
Zdroj:Freepik

Abdulhai Al Amoodi o mesiaci ramadán: Veľa ľudí robí vtedy najviac dobrých skutkov

Na Slovensku sme nedávno oslavovali príchod jari a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista, kedy sme si pripomenuli viaceré kresťanské i pohanské tradície. Nahliadnime však aj do odlišnej kultúry a rozšírme si obzory.

V arabskom svete sa totiž začal najväčší moslimský sviatok ramadán. Podľa islamského lunárneho kalendára je deviatym mesiacom v roku. Tradícia hovorí, že v tomto mesiaci boli prorokovi Mohamedovi zjavené prvé verše Koránu – posvätnej knihy Islamu.  Ramadán aktuálne pripadá na obdobie od 6. mája do 4. júna. Vtedy sa moslimovia zriekajú všetkých pozemských pôžitkov. Počas denných hodín musí každý moslim dodržiavať striktný pôst v rámci ktorého sa zakazuje akékoľvek jedlo, pitie, fajčenie a dodržiava sa sexuálna zdržanlivosť. Pôst počas ramadánu je jedným z piatich pilierov Islamu: Vyznanie viery, Modlitba, Predpísaná almužna, Pôst v mesiaci ramadán, Púť do Mekky.

Viac informácií o tomto sviatku však prinášame priamo z dejiska, a to z mesta Jeddah v Saudskej Arábii, odkiaľ poslucháčov Rádia Rebeca pozdravuje náš priateľ Abdulhai Al Amoodi:

 

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tolstoys, Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Berlínsko-slovenská groovy mágia prvý krát v Martine na FESTHUDOBNE, 8. septembra o 20:00  V …